1. Gyvenimas šaltame name

SandarumasKai namo sandarumo testas rodo, jog namas kiauras, visi namų gyventojai tą žino geriau negu bet kokie dokumentai. Suklastoti veikiausiai įmanoma nebent popierius, rodančius, kad namas šiltas ir sandarus, siekiant greičiau susitvarkyti dokumentus. Tačiau niekas nedarytų atvirkštinės klastos – teigtų, kad namas labai šaltas, kai jis šiltas. Kai jau namas šaltas ir nesandarus, tai toks ir yra. Ką tuomet jaučia namo gyventojai?

Ryte baisu iškišti koją

Vien dėl tų šiltų jaukių žiemos rytų būtinas sąžiningas namo pridavimas, nemeluojant apie namo šilumą. Kiauras namas žiemos ryte yra kone pavojus gyvybei, arba bent jau sveikatai tai tikrai. Jeigu turėjote vaikystę šaltame kaimo name, kuris buvo padarytas iš lentų, tarp kurių buvo pripilta neva šiltinamosios medžiagos – pjuvenų, tuomet puikiai suprasite ir žinosite tą jausmą, kuris apima ryte, kai baisu iškišti koją iš patalų, nes bijai, kad ji apledės. Bet jau paryčiais žmonės ima vartytis lovose neramiai, norėti nueiti į tualetą. Tuomet kyla dilema: miegoti su pilna pūsle toliau ir sapnuoti tualetą, ar realiai išdrįsti iki jo nueiti apsisiautus patalais, nes viduje jau beveik minusinė temperatūra…

Kas užkurs krosnį?

Jeigu sandarumo testas namuose rodo, kad namas tikrai labai kiauras, tuomet tikrai tenka labai kentėti dėl šaltų namų. Kas tuomet namuose užkurs krosnį, kai bus šitaip šalta? Na, kažkam tokios užduoties imtis visgi teks. Dažniausiai tai bus vieno iš tėvų, vyro arba moters užduotis. Tačiau tam, kam ji teks, reikės šokti iš lovos pirmam, labai šiltai apsirengti ir skubėti išsemti senų pelenų, kuriuose gal dar rusens vakarykštės žarijos. Kiauras namas turi kūrentis visą parą, nes šiluma išeina vos per valandą ar dvi.

Vis tiek šalta: ką apsirengti

Tačiau kad ir kūrensite pilnu pajėgumu, o malkos bei anglys pleškės į padangę 24 val. per parą, per didžiausius šalčius vis tiek bus šalta. Vadinasi, tokio namo pridavimas pagal dabartinius standartus būtų neįmanomas. Tad visiems teks taikytis su šalčiu. Taupumo sumetimais kartais mažiau kūrensite ir visi galbūt telksitės viename šiltesniame kambaryje, o galbūt turėsite pūkinius drabužius. Kai bus per šalta, dar sakysite, reikia pašokinėti ir pajudėti. O gal – pagaliau apšiltinti namą? Išspręstumėte daug klausimų. Nereikėtų bijoti, kad namai sudegs, nereikėtų nerimauti, kad vaikai užšals, o tiek, kiek pradeginate, išleistumėte statybinėms medžiagoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *