Energetinio naudingumo sertifikatas – svarbus dokumentas parduodant namą

Kai svarstoma parduoti arba išnuomoti namą, tikrai neretai tenka sutvarkyti nemažai formalumų, ir energetinio naudingumo sertifikatas yra vienas jų. Šis dokumentas parodo, ar namo šildymas reikalauja daug šilumos energijos, ir potencialūs pirkėjai ar nuomininkai visada nori žinoti, ko galima tikėtis: paprastai yra tikimasi, kad namas bus pakankamai ekonomiškas, ir jo šildymas nepareikalaus didelių išlaidų.

sertifikataiŠis dokumentas yra išduodamas dešimčiai metų, ir praėjus šiam laikotarpiui įvairius skaičiavimus, padedančius energetinio naudingumo klasę, tenka atlikti pakartotinai. Norint, kad būtų atlikti reikalingi skaičiavimai, reikės kreiptis į įmones, kurios teikia energetinio sertifikavimo paslaugas, ir, tenka pripažinti, kad tokių bendrovių šiandien galima rasti ne taip ir mažai. Visada galite palyginti, kiek ši paslauga kainuotų pasirinkus vieną ar kitą įmonę, tad visada galėsite atrasti pačius geriausius sprendimus. Kartais, kuomet yra norima, kad ši paslauga kainuotų pigiau, peržiūrimi ir įvairūs pavienių asmenų skelbimai: internetinėje erdvėje jų tikrai nestinga, tačiau tikrai ne visada galima būti užtikrintiems, kad jų teikiamomis paslaugomis neteks nusivilti. Palankiau yra kreiptis į įmonę, kuri teikia energetinio sertifikavimo, namo pridavimo paslaugas, kuomet namo statyba yra užbaigiama. Jei pasirenkama tam tikra bendrovė, kuri gali pasiūlyti tokias paslaugas, galima pasiskaityti įvairius klientų atsiliepimus, ir tai visada leidžia susidaryti tam tikrą įspūdį apie pasirinktą įmonę. Norint, kad sertifikavimo paslaugos kainuotų pigiau, galima tiesiog palyginti, kiek tai gali kainuoti pasirinkus vieną ar kitą bendrovę. Tikėtina, kad tai padės jums atrasti geriausią sprendimą bei, žinoma, padės sutaupyti pinigų.

Je bus nustatyta pakankamai aukšta energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju galėsite išnuomoti ar parduoti namą didesne kaina, kadangi paprastai klientai sutinka mokėti didesnę pinigų sumą, jei yra žinoma, kad namo išlaikymas kainuos pigiau, o tuomet, jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju specialistai tikrai galės pateikti įvairius siūlymus, kurie galėtų padidinti energetinį naudingumą.

Tenka pripažinti, kad energetinio naudingumo sertifikatas yra pravartus formalumas ne vien tik potencialiems namo nuomininkams ar pirkėjams, bet taip pat ir namo savininkams – juk tuomet, jei nustatomas aukštas pastato energetinis naudingumas, namo pardavimo ar nuomos kaina gali būti didesnė.

Ar verta įsigyti saulės kolektorius?

Mažėjant žemės ištekliams ir tuo pačiu didėjant sąskaitoms už įvairias komunalines paslaugas, vis daugiau žmonių pradeda galvoti apie alternatyvius atsinaujinančios energetikos pliusus. Saulės kolektoriai yra vienas iš jų ir, bene, dažniausiai linksniuojamas Lietuvos rinkoje. Bene todėl, kad sniegas ir vanduo riboti, vėjas dažnai permainingas, o ir nelabai dažnas, na o saule galima džiaugtis bent pusę metų tai tikrai. Tačiau kol vieni taip intensyviai giria tokio pobūdžio galimybę sutaupyti ir tuo pačiu prisidėti prie gamtos išsaugojimo, kiti mano, jog Lietuvoje saulės kolektoriai nebūtų labai veiksmingi. Paprasčiausiai, kaip jau minėjau, saulė šviečia ne kiekvieną dieną, tad net ir pasinaudojus šia paslauga, vis tiek negalima visiškai atsisakyti iki šiol naudotų įprastų energijos gavimo būdų. Paprasčiausiai pasvarstykime.

saulės energijaSaulės kolektoriai dažniausiai reikalingiausi tiems, kurie išnaudoja didelį skaičių kubų vandens. Todėl dažniausiai šio pobūdžio paslauga siūloma daugiabučių gyventojams arba asmenims, kurie turi didelius nekilnojamuosius turtus ir tuo pačiu nemažai energijos skiria sodo priežiūrai. Paprasčiausiai tokie saulės kolektoriai daugiausia sutaupo šildydami vandenį. Kadangi pradinė investicija nėra jau tokia maža, tad reikia, jog finansiškai atsipirktų. Jei vandens sunaudojate itin mažai – jums nėra prasmės įsirengti tokio pobūdžio alternatyvos, nes sutaupyti nepavyks. Nebent, žinoma, norite prisidėti prie gamtos išsaugojimo, kas yra labai sveikintina.

Įprastai kaina gali svyruoti priklausomai nuo firmos, kurią pasirinksite arba konstrukcijos. Vidutiniškai sumokama iki 8000 litų arba daugiau nei 2 000 eurų už tokio pobūdžio paslaugą. Tiems, kurie tikrai išleidžia daug pinigų sąskaitoms už vandenį ir jo pašildymą – tokia suma gana greitai atsipirks. Kitu atveju – mes jau aptarėme, jog neverta investuoti.

Kai kurie bijo, jog tuo metu kai nebus saulės – pats prietaisas bus visiškai neveiksmingas. Tai itin aktualu, kuomet ateina tikra lietuviška žiema. Juk saulės tada ne tiek jau ir daug, o jei vanduo nepašils – eiti maudytis į eketę niekas nenori. Nesijaudinkite, įprastai net ir debesuotą dieną saulės kolektoriai atlieka savo funkciją. Žinoma, ne taip efektingai, tačiau ji išlieka, tad galite nepergyventi – net ir tą dieną, kai saulės nebus matyti, galėsite naudotis karštu vandeniu be jokių problemų.

Saulės kolektoriai padeda sutaupyti net iki 70 proc. pinigų, kuriuos įprastai išleistumėte sąskaitoms už vandenį ir jo pašildymą. Ką jau kalbėti apie tai, jog prisidėtumėte prie gamtos saugojimo. Pasistenkime būti ekologiški, nes tai kartu dažniausiai reiškia ir ekonomiškumą.

Mikroautobusų nuoma: kokios transporto priemonės laukia nuomininkų?

Mikroautobusų nuoma – paslauga, kuria galime naudotis jau ne vienerius metus. Vis dėlto, jog ši paslauga teikiama jau ilgą laiką ir šiandien nebėra naujiena, negalima nepastebėti, jog yra daug žmonių, kuries šia paslauga dar nei karto neteko naudotis. Būtent šiems žmonėms ir bus skirta šiame straipsnyje pateikta informacija – siūlome sužinoti, kokios transporto priemonės laukia nuomininkų, kurie dar tik planuoja užsisakyti šią paslaugą.

mikroautobusaiNa, o prieš pradedant dėstyti pastebėjimus šia tema, dėmesį norisi atkreipti į tai, jog kiekviena įmonė, kurios veikla yra mikroautobusų nuoma, pati nusprendžia, kokias transporto priemones įsigyti tam, kad galėtų vykdyti savo veiklą, tad šie pastebėjimai yra bendro pobūdžio.

Vietų skaičius

Vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia aptarti kalbant šia tema, yra vietų skaičius. Paprastai, įmonės, kurių veikla yra mikroautobusų nuoma, gali pasiūlyti išsinuomoti nuo 6 iki 20 vietų turinčias transporto priemones. Tokia įvairovė leidžia klientui rinktis tai, ko iš tikrųjų reikia: 6 vietų transporto priemonės idealiai tiks tuo atveju, jei ruošiatės keliauti kartu su šeima, tuo tarpu, 15 – 20 vietų turintis mikroautobusas yra idealus pasirinkimas nedideliam kolektyvui ar tokiu atveju, jei ruošiatės keliauti ne tik su šeima, bet ir nemaža draugų kompanija. Savaime suprantama, visos mikroautobusų sėdynės yra minkštos, tad sėdėti ant jų bus labai patogu, o galimybė keisti sėdynių padėtis, leis rasti tą padėtį, kuri geriausiai prisitaikys prie jūsų kūno.

Kondicionierius

Skaityti straipsnį “Mikroautobusų nuoma: kokios transporto priemonės laukia nuomininkų?” »

Autobusų nuoma

Ieškote sprendimo kelionei autobusu? Transporto priemonę galite išsinuomoti ir keliauti ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Svarbu, kad autobusas būtų patogus ir galėtumėte mėgautis kelione. Autobusai nuomojami, kada susirenka didesnė grupė žmonių (pavyzdžiui, virš 20). Nuomotojai jums gali pasiūlyti įvairių transporto priemonių. Pasirinkimas šiandieną yra tikrai didelis. Autobuse gali tilpti, netgi virš 70 keleivių. Svarbiausia pasirinkti komfortabilią transporto priemonę, ypač jei kelionė trunka ilgai. Puikių pasiūlymų turi transrent.lt. Čia rasite platų autobusų pasirinkimą. Įmonė gali jums pasiūlyti ne vieną patogų autobusą, kuriuo galėsite keliauti, kur tik panorėsite. Pirmiausia jums reikia pasirinkti transporto priemonę, po to, susisiekite su įmonės atstovais ir suderinti kainą bei laiką. Įmonė dirba visoje Lietuvoje, autobusų nuoma siūloma daugelyje miestų. Dažnai būna nelengva apsispręsti, kokią transporto priemonę nuomotis, tinkamiausią jums padės pasirinkti įmonėje dirbantys darbuotojai.

autobusaitransrent.lt gali jums pasiūlyti autobusus, kuriais gali važiuoti nuo 21 iki 76 keleivių. Jums nereikės rūpintis transporto priemonės vairavimu, kadangi įmonė siūlo ne tik nuomos paslaugas, bet ir nuomą su vairuotoju, jums teliks mėgautis kelione. transrent.lt jums pasiūlys kainą, kuri jums priimtina. Internetinėje svetainėje galite rasti kiekvieno autobuso nuotrauką, pateikiama visa reikiama informacija. Keliaujantiems į kitas šalis, kada kelionė gali trukti keliolika valandų, svarbu, kad autobusas būtų patogus. Transporto priemonėje turi būti patogios sėdynės, kadangi keleiviams, kelionės metu, gali tekti ir pamiegoti. Neretai keliaujant į kitas šalis, kelionėje gali tekti praleisti ir naktį. Daugelyje autobusų yra įrengti tualetai.

transrent.lt jums gali pasiūlyti įvairių gamintojų autobusų nuomą. Čia kiekvienas gali rasti tai, ko ieško. Kiekviena transporto priemonė yra techniškai tvarkinga, komfortabili, kas yra labai svarbu keliaujant. Siūlomi autobusai, kuriuose yra oro kondicionieriai, DVD. Jei jums reikalingas mikrofonas, kelionės metu, jį taip pat, galite rasti autobuse. Keliaujant didelei grupei žmonių yra svarbi talpi bagažinė, kadangi kiekvienas nori pasiimti su savimi būtiniausius daiktus. Būtent tokias transporto priemones jums gali išnuomoti transrent.lt.

Užsukę į internetinę svetainę transrent.lt galite užpildyti specialią formą. Nuomotojas jums pateiks tinkamiausią pasiūlymą. Jums reikės nurodyti savo duomenis, datą bei laiką, kada planuojate keliauti. Nurodykite planuojamą maršrutą, koks vietų skaičius reikalingas. Nepamirškite parašyti savo kontaktų, kad su jumis būtų galima susisiekti. Pakaks kontaktinio telefono numerio bei elektroninio pašto adreso. Laukelyje „Papildoma informacija“ galite parašyti papildomus duomenis.

Miško kaina: kaip rasti palankiausią?

Net neverta vardinti, dėl kokių priežasčių žmonės nori įsigyti mišką: vieni jį perka tam, kad turėtų kuro ateinančiam dešimtmečiui; antri – galvoja, kad tai puiki investicija; o treti – ruošia malkas, jas parduoda ir gauna pajamas. Nepaisant to, kokie bebūtų motyvai, dėl kurių ir perkamas miškas, visus tai darančius žmones sieja vienas bendras bruožas – visi norintys pirkti mišką pageidauja, kad kaina būtų kuo palankesnė. Reikia pastebėti, jog toks noras nėra kažkas neįmanomo – tereikia turėti tam tikros informacijos apie tai, ką daryti, kad pavyktų įsigyti šį pirkinį už palankesnę kainą. Taigi, jei jūsų svajonė yra kuo palankesnė miško kaina, šis straipsnelis yra tas, kurį būtinai turite perskaityti.

miškas pardavimui Jei norite įsigyti mišką ir už tai mokėti, kaip įmanoma mažiau, teks atminti tris dalykus. Visų pirma, nuspręsti, kokiu būdu pirksite mišką. Kaip žinia, norintys jį įsigyti, gali kreiptis į agentūras, kurios juos parduoda, tačiau galima rinktis ir kitą atvejį – miško ieškoti pačiam. Savaime suprantama tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi tam tikrų privalumų, tačiau tuo atveju, jei siekiate, kad miško kaina būtų mažesnė, atminkite, jog naudingesnis yra antras variantas: pirkdami mišką per agentūrą, mokėsite daugiau, tuo tarpu, savarankiškai jo ieškodami, tiesiogiai bendrausite su pardavėju ir netgi turėsite progą nusiderėti.

Dar vienas dalykas, kurį taip pat norisi akcentuoti kalbant šia tema, yra tas, jog būsimam miško savininkui nederėtų pamiršti, jog konkurencija jo atžvilgiu yra labai geras dalykas – mišką norintys parduoti asmenys, yra priversti nors ir nežymiai konkuruoti vieni su kitais, o kuo konkurencija didesnė, tuo geriau pirkėjui – jis turi didesnę pasirinkimo galimybę. Taigi, jei manote, kad radote neblogą pasiūlymą, neskubėkite, atminkite, jog kito miško kaina gali būti dar geresnė.

Na, o pabaigai, dar viena įžvalga. Kaip žinia, miškas, nepaisant to, kokia palanki bebūtų miško kaina, dažniausiai kainuoja iš tiesų nemažus pinigus, tad ne visi žmonės, norintys įsigyti tokį pirkinį, gali sau leisti sumokėti visą sumą iš karto. Tokiu atveju yra pasirenkamas kitas variantas – nusprendžiama mišką pirkti išsimokėtinai. Tačiau, ar šis sprendimas iš tiesų yra palankus jūsų piniginei? Nereikia būti ekspertu, kad suprastumėte, jog pasirinkę šį variantą galiausiai vis tiek permokėsite, o tai reiškia, jog bent kelis ar keliolika tūkstančių paleisite vėjais. Kaip matyti, sprendimas iš karto mokėti visą pinigų sumą yra gerokai išmintingesnis.

Na, o baigiant šį tekstą, belieka tik apibendrinti ir pateikti atmintinę tiems, kurie nori, kad palanki miško kaina kuo greičiau taptų realybe: mišką pirkite savarankiškai be agentūrų pagalbos, nepamirškite, jog jūsų atveju konkurencija yra jūsų draugas ir mokėkite visą sumą iš karto.