Mokyklos apšiltinimas

Mūsų mokyklos pastato sandarumo testas jau viršijo visas normas ir dabar akivaizdu, kad mokyklą tikrai verkiant reikėjo renovuoti. Dabar bent jau gautas reikalingas energetinis sertifikatas, ko anksčiau būtume negavę dėl visiško nesandarumo, izoliacijos nebuvimo, pralaidumo tiek temperatūrai, tiek garsui.

Kaip buvo anksčiau

Ekonomiškas būstasKai dabar sandarumo testas yra visai pakenčiamų rezultatų, tai anksčiau būtų buvusi tikra tragedija. Kokia mokykla buvo, kai aš mokiausi? Aiškiausiai atsimenu tas žiemas, kada nebūdavo vieną dieną, dažniausiai penktadienį, pamokų, ir visi vaikai turėdavo atsinešti vatos, lipnios juostos, skudurų. Tada mes kamšydavome mokyklos langus. Kiekvieni vaikai kamšydavo tuos, kuriuose daugiausiai būdavo, arba kurie būdavo laikomi tavo auklėtojos kabineto langais. Tai visiems būdavo smagi proga neiti į pamokas ir nesimokyti, nes neiti į pamokas visada kiekvienam yra didelis džiaugsmas. Kartu man tai siejasi ir su kitais penktadieniais žiemą, kai lygiai taip pat panašiu metu visi būdavo atleidžiami nuo pamokų. Čia jau kaltas būdavo ne sandarumo testas, o artėjančios Kalėdos. Dėl to reikėdavo ir vėl lipti ant langų. Virš jų, ten, kur užuolaida, būdavo kabinama šventinė girlianda. Ant pačių langų stiklų visi klijuodavome savo padarytas snaiges, kurias patys karpydavome. Visada būdavo kelios itin kruopščios mergaitės su labai mažomis ir smailomis žirklutėmis, kurioms pavykdavo iškarpyti pačias gražiausias, mažais raštais puoštas snaiges. Tos būdavo lyderės, o kiti vaikai, tokie kaip aš, tik pavydžiai žiūrėdavo ir galvodavo – o, kad ir man taip vieną dieną.

Skaityti straipsnį “Mokyklos apšiltinimas” »

Auklės kandidatės

AuklėsŠį kartą paskelbėme tai oficialiai – mums reikalingos childminders in Enfield. Vaikai yra ne tokie maži, kad būtinai būtų su mama, bet ir ne tokie dideli, kad galėtų gyventi savarankiškai. Todėl laikas daryti tvarką ir kaip ir kitiems Enfieldovaikams, surasti padorias nurseries in Enfield. Skelbiame atranką, ir štai kaip sekasi.

Dauguma kandidatų

Aišku, kai įdėjome skelbimą, pradėjo daug žmonių skambinti. Tikrai galiu pasakyti, kad šioje šalyje žmonių, kuriems reikia darbo, yra labai daug, nes net į tokį skelbimą, kur buvome nurodę specifinius reikalavimus, atsiliepė kelios dešimtys žmonių. Daug kandidatų iškart atkrisdavo. Nors skelbime to ir nerašėme, bet iš tiesų taip buvome su vyru susitarę, kad vyro neimsime šiam darbui. Maža ką, gal kokių paskui bus nesklandumų. Geriausia būtų studentė arba vyresnio amžiaus moteris. Bet vyresnio amžiaus moterys, ypač lietuvės, kurios skambino, mums iškart atrodė ne pats geriausias pasirinkimas, nes darėsi panašu, kad jos turi labai daug kažkokių senų būdo bruožų. Kad maždaug net jeigu mes pasakytume, kad esame vegetarai ir taip maitiname ir vaiką, jos vis tiek gamintų kotletus ir jais šertų vaikus, nes taip darė ir jų tėvai bei seneliai. Todėl greitai supratome, kad su vyresnėmis moterimis, turinčiomis savo principus, nieko gero nesigaus, reikės imti kažką iš jaunesnių.

Susitikome su Greta

Skaityti straipsnį “Auklės kandidatės” »

Kur pirkti mobiliojo telefono dėklą?

Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad šiuo metu mobiliųjų telefonų dėklai itin populiarūs. Rinkoje yra didžiulis pasirinkimas priklausomai nuo gamintojo, modelio, stiliaus, spalvų, medžiagų ir kt. Galime rasti tiek tokius dėklus, kurie skirti pasitarnauti kaip aksesuarai dėl grožio, tiek tokius, kurie gali apsaugoti jūsų mobilųjį telefoną.

DėklaiKaip ir daugelis įvairių prekių, taip ir dėklai mobiliesiems telefonams parduodami daugelyje prekybos vietų: parduotuvėje, turguje, specialios paskirties parduotuvėse ir internetu. Kiekvienas pirkimo būdas turi savo privalumų ir trūkumų. Tarkim, pirkimas turguje gali nuvilti. Taip gali nutikti dėl to, kad turguje padidėja tikimybė įsigyti nekokybiškas prekes. Be to, galite sumokėti brangiai už netinkamos kokybės gaminį. Jeigu nenorima apsigauti, tai reikia tokias prekes pirkti tik specializuotose prekybos vietose. Kalbant apie mobiliųjų telefonų dėklus, tai norint įsigyti kokybiškus, reikia juos pirkti mobiliųjų telefonų pardavimo vietose. Čia galimi du pasirinkimai. Vienas iš jų – eiti į prekybos mobiliaisiais telefonais saloną ir surasti tinkamą prekę. Kitas pasirinkimo variantas – pirkti internetu iš specializuotos mobiliųjų telefonų ir jų aksesuarų parduotuvių. Taip įsigyjami mobiliųjų telefonų dėklai bus puikus pirkinys, o jei net ir pasitaikys netinkamos kokybės ar jūsų netenkins išvaizda, tai visuomet galima bus prekę grąžinti.

Skaityti straipsnį “Kur pirkti mobiliojo telefono dėklą?” »

Plastikinės durys – patikimas ir ilgaamžis sprendimas

Nors kartais manoma,kad plastikinės durys nėra labai patvarios, tačiau tai nėra tiesa – šiuolaikinės durys yra gaminamos naudojant naujausias technologijas, kurios užtikrina durų patvarumą ir ilgaamžiškumą. Visada galima būti užtikrintiems, kad tokios durys bus iš tiesų ilgaamžės, ir neretais atvejais tokios durys tarnauja ne vieną dešimtmetį.

Tiks langaiPalanku yra tai, kad plastikinės durys nereikalauja ypatingos priežiūros, ir net po daugybės naudojimo metų jos atrodo praktiškai taip pat. Visai nesvarbu, kokias duris nuspręsite rinktis – vidaus ar lauko, bet kuriuo atveju galėsite būti užtikrinti, kad jos tarnaus tikrai ilgai, ir atrodys labai estetiškai. Šių durų priežiūra yra minimali, tad tikrai neverta nerimauti, kad tai gali pareikalauti ypatingo dėmesio. Įsitikinsite patys, kad tokios durys gali būti iš tiesų palankia pasirinkimo galimybe, ir galėsite džiaugtis tikrai puikiais pasirinkimais.

Šių durų kaina yra gana nedidelė, tad įsigyti tokias duris gali sau leisti praktiškai kiekvienas – siūlomą produkciją galėsite rasti internetinėje svetainėje tikslangai.lt, ir visada galėsite pasirinkti tokias duris, kurios iš tiesų puikiai pateisintų jūsų poreikius. Visai nesvarbu, koks durų dizainas jus domina, bet kuriuo atveju tikrai atrasite pačias palankiausias pasirinkimo galimybes, ir galėsite džiaugtis tikrai estetiškai atrodančiomis durimis. Plastikinės durys gali būti pritaikomos namų vidui ar jų išorei, ir pasirinkimo galimybės visada yra gana nemažos. Įsitikinsite patys, kad iš gausybės įvairių pasirinkimų visada bus galima atrasti pačius tinkamiausius.

Skaityti straipsnį “Plastikinės durys – patikimas ir ilgaamžis sprendimas” »

Automobilių nuoma geriausiomis sąlygomis

Neretai tenka pagalvoti, kokią automobilius nuomojančią bendrovę vertėtų pasirinkti – juk jų šiandien galima rasti iš tiesų nemažai. Viena palankiausių pasirinkimo galimybių – tai įmonė carent.lt, kuri tikrai pasiūlys didelį transporto priemonių pasirinkimą. Visai nesvarbu, kokia transporto priemonė jus domina, bet kuriuo atveju galite būti užtikrinti, kad atrasite tinkamiausią pasiūlymą.

Nuomoja automobiliusGalima išsinuomoti automobilį su vairuotoju arba be jo – priklausomai nuo to, kokioms reikmėms bus reikalinga transporto priemonė. Jei planuojate tam tikrą šventę, tikėtina, kad jums pravers automobilio nuoma su vairuotoju – minimali nuomos trukmė gali būti keturios valandos, tad visai nebūtina rinktis ilgalaikę nuomą. Tuo atveju, jei automobilį vairuosite patys, galėsite išsinuomoti transportą vienai parai ar ilgesniam laikotarpiui – nuomos kainas galėsite rasti paslaugos tiekėjo internetinėje svetainėje. Įsitikinsite, kad tuo atveju, jei automobilį bus nusprendžiama nuomotis gana ilgą laiką, paros nuomos kaina gali būti kur kas mažesnė, ir galėsite būti tikri, kad tai jums tikrai nekainuos labai brangiai.

Skaityti straipsnį “Automobilių nuoma geriausiomis sąlygomis” »