Kodėl taip užkabina sodininkystė?

Tavo šiltnamisPavasarį tikriems sodininkams ir gamtos mylėtojams šiltnamiai kaina nėra svarbūs, jie renkasi nežiūrėdami į tai, kas kiek kainuoja, nes šioje srityje šiaip ar taip niekada nepermokėsi. Nei sėklos, nei šiltnamiai, nei priežiūros prekės nėra tokios prekės, o galiausiai viskas suteikia grąžos. Kodėl žmones taip užkabina sodininkystė ir jie po ilgo gyvenimo miesto džiunglėse nusprendžia išsikraustyti į sodą ir ten auginti agurkus?

Metas keisti mitybą

Viena iš priežasčių, kodėl kiekvienas iš mūsų iš tiesų turėtume vietoje važiavimo savaitgaliais išsikepti šašlyko iš tikrųjų važiuoti į sodą pasiauginti daržovių, tai tikrai labai svarbus poreikis keisti mitybą. Mūsų visuomenė šiuo metu maitinasi siaubingai. Dar prieš 100 ar 200 metų, kai nebuvo tokių perdirbimo maisto technologijų, kokios yra dabar, visi valgė kitaip. Cukrus yra randamas vaisiuose ir runkeliuose, nendrėse, tačiau jo gamyba yra dirbtinis dalykas. Cukrus yra tiesiog atimamas iš maistingo augalo ir paliekamas tik jis. Jeigu realybėje tiek suvalgytume vaisių, kad gautume tą kiekį, kokį suryjame gryno cukraus, tai turbūt būtų visa pilna daržinė cukrinių runkelių vienai dienai. Mes valgome perdirbtą maistą, kuriame nėra jokių vitaminų, mikroelementų, nėra žmogui taip reikalingos ląstelienos. Todėl taip besimaitindami mes tampame kažkuo visiškai kitu, negu turėtume būti. Dėl to vėliau sergame visomis ligomis ir anksti mirštame. Šiltnamis gali būti pirmasis žingsnis į kitokią mitybą, į valgymą to, ką iš tiesų ir turėtume valgyti. O kai daržovės užsiaugintos savame darže, tai tikras stebuklas.

Būni pasiilgęs gamtos

Skaityti straipsnį “Kodėl taip užkabina sodininkystė?” »

Kaip atnaujinti ir valyti medines grindis

Ne visada žinome, kaip padaryti, kad kokybiška mediena mums tarnautų ilgiau, arba kaip ją ištraukti iš užmaršties ir priversti būti matoma, pastebima, gražiai panaudojama. Atnaujinti medines grindis galite ir patys, jeigu tik galite tam skirti laiko ir noro.

Paruoškite grindis valymui

Medienos gaminiaiKad ir kokia kokybiška mediena būtų, bet laikui bėgant joje ima matytis tos laiko žymės. Gali atsirasti visokių skilinėjimų, pleištų. Jeigu grindys yra padarytos iš gana nedidelių lentelių, tuomet dėl nuolatinio grindų naudojimo lentelės šiek tiek išsivaikšto, atsirasti gali nedideli tarpai ir, kas pavojingiausia – iššokti vinys. Jeigu tai seniau darytos ir vinimis tvirtintos grindys. Tad prieš imantis medinių grindų tvarkymo, valymo ir atnaujinimo, pirmiausia vertėtų pereiti su plaktuku ir gražiai sukalti visas išlindusias vinis, nes tik tada galėsite būti tikri, kad nei jūsų šluostė, nei šluota neužklius už jų ir nesuplyš. Beje, tai ir sveikatai bei rūbams, avalynei pavojinga – iš grindų styrančios vinys.

Pasiruoškite reikiamus įrankius ir aprangą

Skaityti straipsnį “Kaip atnaujinti ir valyti medines grindis” »

Žemėtvarkininkai: kada jų prireikia

Tokie kaip Altagis matavimai bus reikalingi tada, kai ieškosite žemėtvarkininko. Žmonės nemėgsta tokių reikalų, nes nors jie ir būna vardan malonumą keliančio tikslo, tačiau visgi pareikalauja paaukoti tikrai labai daug laiko ir iš tiesų būna sunku patikėti, kad viskas taip ilgai trunka. Be to, žmonės be žemėtvarkininkų būna bejėgiai. Jeigu viską daro Altagis matavimai, pats su centimetrine juostele neisi į lauką matuoti sklypo. Kada reikia tokių profesionalių paslaugų?

Dalijasi vieną sklypą

Matavimų paslaugosDažna situacija, kada popieriai ilgai stumdomi, kol jų nesutvarko profesionalūs žemėtvarkininkai, tai sklypo padalijimo reikalai. Kai paaiškėja, kad kažkas perka per pusę namą ir sklypą, tenka labai gerai skaičiuoti, kas kam priklauso. Iš tiesų, rezultatas gali būti subjektyvus ir skundžiamas, mat kažkam atrodys, kad sklypas turėtų būti ilgesnis, kažkam atrodys, kad turėtų daugiau priklausyti ir pan. Tačiau verta tokius matavimus atlikti prieš pastatant tvoras. Mat perstatyti tvorą, paaiškėjus, jog sklypas priklauso kitiems, tai tikrai sunkus ir išlaidų reikalaujantis darbas.

Parduoda sklypą

Skaityti straipsnį “Žemėtvarkininkai: kada jų prireikia” »

Švenčių palyginimai: su ir be renginių vedėjo

Kartais net planuodami mažas, kamerines šventes, žmonės nusprendžia, kad jiems reikalingi ir renginiu vedejai, kurie galėtų profesionaliai atlikti tam tikrus organizacinius darbus, pravesti šventę. O pasitaiko, kad ir didelėje šventėje, renginyje, jį pravesti bando nesusijęs asmuo. Kai pataupoma renginio vedėjui, gali labai nukentėti renginio kokybė ir visas darbas nueiti perniek. Palyginkite, kaip atrodo renginys su vedėju ir be jo.

Svečių sutikimas

RenginiaiJeigu vyksta asmeninė šventė (vestuvės, gimtadienis ar pan.), verslo konferencija, didelis susitikimas, renginiu vedejai nuo pradžių gali užimti pozicijas, kurios padėtų atvykstantiems žmonėms jaustis jaukiai, nepasimesti, pagauti vakaro nuotaiką. Kai kuriuos smulkesnius organizacinius ir žmonių srauto nukreipimo darbus turėtų daryti pagalbininkai. Pavyzdžiui, pasakyti, kur yra rūbinė, kaip nueiti į šventės vietą, parodyti, kur prisiparkuoti ir pan. Tačiau yra ir daug dalykų, kuriuos tikrai geriausiai padarys būtent renginio vedėjas. Tarkime, visiems dar tik besirenkant salėje, jis jau kalbės kažką užvedančio, sveikinančio, bet dar nebūtinai įpareigojančio nuodugniai klausytis. Tada šventės vedėjas tampa ne iškilmingu vedėju, žvelgiančiu iš aukšto, o draugiška kompanijos siela, kuri yra toks žmogus kaip ir visi, tik atliekantis savo vadovavimo funkciją. Jeigu jokio renginio vedėjo nėra, o žmonės renkasi, gali jaustis sąmyšis, suirutė, nejaukumas, kad neaišku, ką kada daryti.

Šventės pradžia

Skaityti straipsnį “Švenčių palyginimai: su ir be renginių vedėjo” »

Ką apie pastatą sako jo fasadas

Kai sakome, kad akys yra sielos veidrodis, tai panašiai funkcijai prilygintas galėtų būti ir namo fasadas. Mat būtent jis iš esmės atspindi, kas, kokie dalykai vyksta name, pastate. Kaip atrodo skirtingų namų fasadai?

Jaukus namas

Statomas namasDažniausiai gyvenamojo namo fasadas turi spinduliuoti jaukumą. Tada norisi sakyti – namai, mieli namai. Galbūt dėl to, kad sovietiniai daugiabučiai neturėjo šios savybės, jų architektūra taip neįtinka daugeliui žmonių, slegia, ten nesinori gyventi. Mat sovietinių daugiabučių fasadai yra pilki, niūrūs, stūkso lyg kokie vaiduokliai. Tad šiuolaikiniai daugiabučiai jau statomi kitaip. Šviesių, ramių ir nuotaiką keliančių spalvų, šviesesni, balti, ne tokie monotoniški. Kitaip tariant – jaukūs. Individualiųjų namų fasadai, aišku, turi didžiausias saviraiškos galimybes, kuriant jaukumo įspūdį. Todėl jie gali atrodyti labai skirtingai. Jaukus namas gali būti medinis, mūrinis – svarbu, kad būtų kažkokia apdaila. Gražūs langai, tvarkingos palangės, tvarkingas stogas ir lietvamzdžiai, gražios durys, laiptai, balkonai, kai kur augančios gėlės – tai suteikia tą nuostabų jaukaus priešais jus esančio namo jausmą. Jausmą, kad tai ne namas, o namai. Tačiau jo nereikia visiems pastatams. Jo nereikia, pavyzdžiui, pramoniniams pastatams, kadangi ten nebus namai – ten bus kažkas kito. Padaryti sandėlį ar kokią gamyklą su gyvenamojo namo fasadu yra tas pats, kas ateiti į sandėlį ir viduje rasti miegamojo tapetais padabintas sienas, minkštas lovas vietoje metalinių kėdžių ir pan. Taip, tai atlieka funkciją, bet tai klaidina.

Pramoninis pastatas

Skaityti straipsnį “Ką apie pastatą sako jo fasadas” »