Ar verta įsigyti saulės kolektorius?

Mažėjant žemės ištekliams ir tuo pačiu didėjant sąskaitoms už įvairias komunalines paslaugas, vis daugiau žmonių pradeda galvoti apie alternatyvius atsinaujinančios energetikos pliusus. Saulės kolektoriai yra vienas iš jų ir, bene, dažniausiai linksniuojamas Lietuvos rinkoje. Bene todėl, kad sniegas ir vanduo riboti, vėjas dažnai permainingas, o ir nelabai dažnas, na o saule galima džiaugtis bent pusę metų tai tikrai. Tačiau kol vieni taip intensyviai giria tokio pobūdžio galimybę sutaupyti ir tuo pačiu prisidėti prie gamtos išsaugojimo, kiti mano, jog Lietuvoje saulės kolektoriai nebūtų labai veiksmingi. Paprasčiausiai, kaip jau minėjau, saulė šviečia ne kiekvieną dieną, tad net ir pasinaudojus šia paslauga, vis tiek negalima visiškai atsisakyti iki šiol naudotų įprastų energijos gavimo būdų. Paprasčiausiai pasvarstykime.

saulės energijaSaulės kolektoriai dažniausiai reikalingiausi tiems, kurie išnaudoja didelį skaičių kubų vandens. Todėl dažniausiai šio pobūdžio paslauga siūloma daugiabučių gyventojams arba asmenims, kurie turi didelius nekilnojamuosius turtus ir tuo pačiu nemažai energijos skiria sodo priežiūrai. Paprasčiausiai tokie saulės kolektoriai daugiausia sutaupo šildydami vandenį. Kadangi pradinė investicija nėra jau tokia maža, tad reikia, jog finansiškai atsipirktų. Jei vandens sunaudojate itin mažai – jums nėra prasmės įsirengti tokio pobūdžio alternatyvos, nes sutaupyti nepavyks. Nebent, žinoma, norite prisidėti prie gamtos išsaugojimo, kas yra labai sveikintina.

Įprastai kaina gali svyruoti priklausomai nuo firmos, kurią pasirinksite arba konstrukcijos. Vidutiniškai sumokama iki 8000 litų arba daugiau nei 2 000 eurų už tokio pobūdžio paslaugą. Tiems, kurie tikrai išleidžia daug pinigų sąskaitoms už vandenį ir jo pašildymą – tokia suma gana greitai atsipirks. Kitu atveju – mes jau aptarėme, jog neverta investuoti.

Kai kurie bijo, jog tuo metu kai nebus saulės – pats prietaisas bus visiškai neveiksmingas. Tai itin aktualu, kuomet ateina tikra lietuviška žiema. Juk saulės tada ne tiek jau ir daug, o jei vanduo nepašils – eiti maudytis į eketę niekas nenori. Nesijaudinkite, įprastai net ir debesuotą dieną saulės kolektoriai atlieka savo funkciją. Žinoma, ne taip efektingai, tačiau ji išlieka, tad galite nepergyventi – net ir tą dieną, kai saulės nebus matyti, galėsite naudotis karštu vandeniu be jokių problemų.

Saulės kolektoriai padeda sutaupyti net iki 70 proc. pinigų, kuriuos įprastai išleistumėte sąskaitoms už vandenį ir jo pašildymą. Ką jau kalbėti apie tai, jog prisidėtumėte prie gamtos saugojimo. Pasistenkime būti ekologiški, nes tai kartu dažniausiai reiškia ir ekonomiškumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *