Atvejai, kai žmonės pasinaudojo panikos kambariais

Jeigu pas jus nėra safe rooms, tai nereiškia, kad pas nieką kitą daugiau tokio dalyko nereikia. Galbūt kitiems žmonėms saferoom netgi galėjo išgelbėti gyvybę. Štai keletas tikrų istorijų, kai šios slėptuvės padėjo žmonėms išsaugoti gyvybę arba turtą.

Išsigelbėjo nuo Tornado

Džimis, gyvenantis vėjuotoje Amerikoje, pasakoja, kad jam su šeima nuo Tornado išsigelbėti pavyko tik puikiai įrengtos slėptuvės dėka. Toje valstijoje, anot vyro, kiekvienas turi turėti gerą slėptuvę, kitaip vieną dieną liktų ne tik be stogo, bet ir be gyvybės.

„Kai pamatai, kaip kyla vėjas, kai sužinai, kad artėja Tornadas, supranti, kad jau neturi, kur slėptis. Visi buvome girdėję tų pasakojimų apie žmones, kurie matė jį, tornadą. Tačiau nė vienas rimtai negalvojome, kad vieną dieną iš tiesų turėsime realybėje jį išvysti ir pamatyti, kas būna, kai daiktus į viršų kelia stipriausia pasaulyje jėga. Mes visada turėjome gerą slėptuvę. Mano senelis kadaise buvo matės tornadą, jis man apie tai pasakodavo. Todėl gal ir aš turėjau stiprią baimę to baisaus pasaulio reiškinio, ir visada stengdavausi apsisaugoti bei apsaugoti savo šeimą. Pagal visas taisykles, stengiausi nuolat atnaujinti slėptuvėje maisto ir vandens atsargas taip, kad, esant poreikiui, visiems užtektų pragyvenimui bent dviem savaitėms. Kai iš tiesų atėjo tornadas, buvau laimingas, kad visa šeima tą dieną buvo namuose. Tada visi greitai spėjome palįsti po namu į tą puikią slaptavietę. Džiaugiausi, kad joje viskas gerai, nes mes ten visi puikiai tilpome. Išbuvome ten per pačią audrą, paskui išlindome. Kai išlindome, namas buvo pusiau nugriautas, aplink visas miestas buvo nušluotas“, – prisimena Džimis.

Puolė ginkluoti plėšikai

Meksikoje Chose Marija įsirengė slėptuvę, nes vietinis miestas dažnai kenčia nuo ginkluotų plėšikų išpuolių. Tad tam, kad nenukentėtų, kai plėšikai ateis ir į jų namus, ji įsirengė slėptuvę. „Nenoriu net pagalvoti, kas būtų nutikę man, mano šeimai, jeigu iš tiesų į namus būtų atėję ir mus radę plėšikai. Tokiems atvejams ruoštis reikia nuolat. Todėl visusvertingiausius materialiai dalykus laikome ten. Patys išpuolio metu slėpėmės seife, atrodė, kad nieko nėra namie. Užpuolikai nieko nerado, ką gero pasiimti, paėmė seną radijo aparatą ir mūsų naują peilių rinkinį, kuris dar buvo net nepraimtas. Belieka tikėtis, kad tais peiliais duoną pjaustys, o ne kam nors suvarys į nugarą“, – taria ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *