Balti obelų sodai

Net senuose paveiksluose balti obelų kamienai sudaro kažkokį keistą nostalgijos pojūtį ir pavasario grožį, kuomet vaizduojamas tikras lietuviškas obelynas. Seniau obelų ir kitų medelių kamienai miškingose vietovėse būdavo tepami kalkėmis, dabar replentas (toks: https://parkutechnika.lt/repelentai/repelentas-trico) leidžia daug paprasčiau tvarkytis su kenkėjais ir sukurti tą patį baltą vaizdą.

Balti obelų kamienai – anksčiau kalkės, dabar replentai

Trico repelentasIš tiesų repelentas trico garden gali būti naudojamas įvairiems dalykams. Dažnai šiuo replentu yra purškiami rapsai, kuriuos tikrai labai mėgsta paskanauti žvėrys ir gyvūnai iš miško. Kažkam toks dalykas yra tikras skanumėlis, kažkam kitam – derlius, kurį reikia užauginti. O ir tie patys žvėrys yra džiaugsmas gamtos mylėtojui ir gamtos fotografui, ir tikrai nieko gero ūkininkams, kurių augalus, medžius, derlių nuolat nuėda tokie žvėrys. Taigi, dabar replentas yra purškiamas ant įvairių augalų, kuriuos mėgsta gyvūnai, jis pagamintas pagrinde iš avies riebalų, todėl nėra kenksmingas, jeigu vėliau ir patektų į mūsų maistą. Jis veikia per kvapą – gyvūnai prie jo nepripranta ir jiems jis nepatrauklus, dėl to ir neėda nieko, kas apipurkšta replentu. Na o soduose balti obelų kamienai, apipurkšti jau kur kas pažangesniu dalyku negu kalkėmis, yra vis dar to paties balto kraštovaizdžio dalis…

Balti obelų žiedai

Nepaprastas grožis obelynuose atsiveria tuomet, kai ima žydėti obelų žiedai. Sužydinčios obelys ir sužydintys sodai – tai nuostabi gamtos dovana, apie kurią norisi pasvajoti tuomet, kai jau gyveni didmiestyje ir prie tokių žiedų prieiti gali tik tuomet, kai viename miesto skvere pražysta sakuros ir staiga visi miestiečiai atsiduria toje pačioje vietoje su savo foto aparatais. Tai geras laikas ir tuoktuvėms – balti obelų žiedai puikiai dera prie visos nuostabios vestuvių stilistikos.

Balti gėlynai aplink

Kai kas augina gėlynus ir balta spalva juose taip pat gali primauti, puikiai derėdama prie replentu nupurkštų obelų kamienų. Gėlynų purkšti replentu nereikia, nes tai nėra itin mėgstamas gyvūnų skanėstas, jie išsilaiko gražūs ir praturtindami savo aplinką tiesiog savo buvimu. Taigi, balti gėlynai yra tai, kam sunku atsispirti, jeigu norite pasimėgauti gamta ir išties gražiai suderintu vaizdu. Žinoma, kažkas turi tuo užsiimti. Kokios yra baltos gėlės, augančios soduose? Tai balti bijūnai, astros, specialios rūšies gvazdikai ir broliukai, snieguolės (ankstyvos pavasario šauklės), kardeliai, dar vadinami irisais, visą vasarą žydinčios saulutės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *