Būtini rūbai žiemai

Husky aprangos pasirinkimaiAtėjus žiemai, šilta apranga tampa mūsų antrąja oda. Net neįsivaizduojame, kad į lauką galėtume išeiti beveik nieko nevilkėdami, tik su kambariniais rūbais. HUSKY suteikia progą apsirengti pačius šilčiausius ir tikrai gražius drabužius. Kiti jų dar turi likusių po anos žiemos spintose. Kokie yra tie šilti rūbai, kurie būtini kiekvienam, gyvenančiam žieminėje šalyje?

Šiltas paltas – striukė

Pagrindinis lauko rūbas visada yra šiltas paltas, puspaltis arba striukė. Šilčiausi paltai ir striukės turi storą sluoksnį, kuriame susidaro daug mikro tarpelių. Būtent juose ir kaupiasi ta mums taip reikalinga šiluma. Nesuprantate, kaip taip nutinka? Tiesiog šilumą kaip tik ir sulaiko oro sluoksniai. Dėl to ir šiltinamosios medžiagos, kuriomis pavyzdžiui šiltiname namus, būna tokios purios ir lengvos. Tas pats ir su šiltais drabužiais. Jie neturi būti sunkūs monolitai, jie turi būti purūs ir lengvi. Striukėse gali būti vilnoniai, sintetiniai, vatos ir kitokie pamušalai, kamšalai. Kailiniai taip pat yra šiltas rūbas, nes kailis sukurtas tuo pačiu principu.

Vaikiškas kombinezonas

Mažiems vaikams labai svarbu užtikrinti tikrai gerą šilumos izoliaciją. Dėl to jiems yra perkami specialūs šilti kombinezonai. Jie pranašesni už striukę ir kelnes, nes yra vientisi, todėl per niekur nepradeda pūsti vėjas, šalti.

Nešlampančios kelnės

Tiek vaikams, tiek suaugusiems kartais prireikia ir nešlampančių kelnių, su kuriomis mielai būtų galima pasivolioti lauke, sniege, o gal nuo kalno nučiuožti, o gal tiesiog sningant žygiuoti ilgą atstumą. Paprastai kiti pagrindiniai šilti lauko rūbai taip pat turi neperšlampamo audinio sluoksnį. Jis nėra visiškai neperšlampamas, nes reikia leisti odai ir kvėpuoti, tačiau jis gerokai daugiau sulaiko drėgmės negu kokia medvilnė paprasta. Taigi, tokie lauko rūbai puikiai tinka net ir tada, kai keliaujate kur nors per pūgą, šlapdribą ar lengvą lietų.

Apatiniai termo rūbai

Apatinė šilta apranga taip pat suteikia labai daug šilumos. Tik kitaip negu šiltas didžiulis paltas ar vatos prikimšta striukė, termo apatiniai rūbai būna labai ploni. Jie priglunda prie nuogo kūno ir net neatrodo, kad jūs po savo džinsais ar palaidinėmis dar turite ir termo rūbus. Tačiau, gerai pagalvojus, viskas čia labai protinga. Juk šilumaišskiriama iš kūno, tad ir saugoti ją labiausiai verta jau pačiame pirmame sluoksnyje. O kuo daugiau sluoksnių, tuo daugiau oro tarpų, o kuo daugiau oro tarpų, tuo daugiau šilumos ir temperatūros izoliacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *