Energetinio efektyvumo testai – būsto efektyvumui nustatyti

Šiais laikais mes kaip niekada vertiname kokybę. Jeigu žmogus ruošiasi naujo būsto pirkimui, akivaizdu, kad potencialų pirkinį jis vertina toli gražu ne tik pagal fasadą. Siekiant įsitikinti namo ekonomiškumu, panaudotų statybinių technologijų efektyvumu, dabar vis dažniau atliekamas sandarumo testas, sandarumo matavimai, įvertinami namo kokybės rodikliai. Kam reikalingi tokie testai? Visų pirma, tai itin svarbu, siekiant išsiaiškinti vidutinį pastato energijos suvartojimą ir, žinoma, norint nustatyti kuo tikslesnes išlaidas. Tokius testus paprastai užsako norintys įsigyti naują būstą. Pasitaiko, kad panašūs vertinimai atliekami namo gyventojų pageidavimu, ypač tais atvejais, kai gyventojams įtarimą sukelia per didelės mėnesinės kainos už šildymą.

Sandarumo tyrimų meistrai

Sandarus būstasUAB „Klaipėdos statybos kompanija“ ne tik atlieka sandarumo testus. Bendrovė rūpinasi, kad atlikus reikiamus tyrimus pastatui išduotas energetinis sertifikatas išties būtų pagrįstas ir tikslus. Įmonė verčiasi namų statyba, namų šiltinimu, vidaus apdaila, atlieka energetinį auditą, termovizinius tyrimus, pasirūpina namų pridavimu valstybinei komisijai, dengia šlaitinius bei plokščius stogus. Bendrovės atstovai pabrėžia, kad nuo 2016 metų lapkričio mėnesio visi naujai statomi būstai negalės būti žemesnės nei A energetinės klasės. Tuo tarpu visi seniau statyti būstai privalės turėti energetinio efektyvumo sertifikatus. Kadangi UAB “Klaipėdos statybos kompanija” turi gana solidžią veiklos patirtį ir veikia visoje Lietuvoje, dėl kokybiškų statybos darbų ir energetinio sertifikavimo tyrimų galite kreiptis būtent į šią bendrovę.

Kaip nustatomas pastato sandarumas?

Pastato sandarumo tyrimai – procesas, susidedantis iš daugiau nei vieno žingsnio. Visų pirma reikia išmatuoti tiriamos aplinkos plotą, tūrį bei vidaus temperatūrą. Tada privalu hermetiškai užsandarinti langus, duris, visas atvirų vamzdynų ertmes. Galiausiai prie lauko durų efektyviai užsandarinant įmontuojamas stiprus ventiliatorius, kuris ištraukia orą iš patalpų arba su didele energija pučia jį į vidų, taip sukeldamas didelį slėgių skirtumą. Tokiu atveju skaičiuojama, kiek per 1 valandos laikotarpį patalpoje visiškai pasikeičia oras. Nesandarios pastato vietos išaiškinamos gana panašiu principu.

Taigi, sandarumo testas ypač svarbus, protingai planuojant savo ateitį ir siekiant efektyviai paskirstyti savo finansus. Tenka pripažinti, kad toli gražu ne visos statybos bendrovės savo darbus atlieka kokybiškai. Palikti mikro tarpeliai sienose, prie lauko durų ar šalia langų rėmų, nekokybiškos kamštinės medžiagos gali stipriai sumenkinti namo efektyvumą, todėl prieš perkant naują būstą visada pravartu pasidomėti, ar namui priklauso energetinis sertifikatas ir ar yra atlikti reikiami sandarumo tyrimai. Investuokite į savo ateitį protingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *