Energetinio naudingumo sertifikatas – svarbus dokumentas parduodant namą

Kai svarstoma parduoti arba išnuomoti namą, tikrai neretai tenka sutvarkyti nemažai formalumų, ir energetinio naudingumo sertifikatas yra vienas jų. Šis dokumentas parodo, ar namo šildymas reikalauja daug šilumos energijos, ir potencialūs pirkėjai ar nuomininkai visada nori žinoti, ko galima tikėtis: paprastai yra tikimasi, kad namas bus pakankamai ekonomiškas, ir jo šildymas nepareikalaus didelių išlaidų.

sertifikataiŠis dokumentas yra išduodamas dešimčiai metų, ir praėjus šiam laikotarpiui įvairius skaičiavimus, padedančius energetinio naudingumo klasę, tenka atlikti pakartotinai. Norint, kad būtų atlikti reikalingi skaičiavimai, reikės kreiptis į įmones, kurios teikia energetinio sertifikavimo paslaugas, ir, tenka pripažinti, kad tokių bendrovių šiandien galima rasti ne taip ir mažai. Visada galite palyginti, kiek ši paslauga kainuotų pasirinkus vieną ar kitą įmonę, tad visada galėsite atrasti pačius geriausius sprendimus. Kartais, kuomet yra norima, kad ši paslauga kainuotų pigiau, peržiūrimi ir įvairūs pavienių asmenų skelbimai: internetinėje erdvėje jų tikrai nestinga, tačiau tikrai ne visada galima būti užtikrintiems, kad jų teikiamomis paslaugomis neteks nusivilti. Palankiau yra kreiptis į įmonę, kuri teikia energetinio sertifikavimo, namo pridavimo paslaugas, kuomet namo statyba yra užbaigiama. Jei pasirenkama tam tikra bendrovė, kuri gali pasiūlyti tokias paslaugas, galima pasiskaityti įvairius klientų atsiliepimus, ir tai visada leidžia susidaryti tam tikrą įspūdį apie pasirinktą įmonę. Norint, kad sertifikavimo paslaugos kainuotų pigiau, galima tiesiog palyginti, kiek tai gali kainuoti pasirinkus vieną ar kitą bendrovę. Tikėtina, kad tai padės jums atrasti geriausią sprendimą bei, žinoma, padės sutaupyti pinigų.

Je bus nustatyta pakankamai aukšta energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju galėsite išnuomoti ar parduoti namą didesne kaina, kadangi paprastai klientai sutinka mokėti didesnę pinigų sumą, jei yra žinoma, kad namo išlaikymas kainuos pigiau, o tuomet, jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju specialistai tikrai galės pateikti įvairius siūlymus, kurie galėtų padidinti energetinį naudingumą.

Tenka pripažinti, kad energetinio naudingumo sertifikatas yra pravartus formalumas ne vien tik potencialiems namo nuomininkams ar pirkėjams, bet taip pat ir namo savininkams – juk tuomet, jei nustatomas aukštas pastato energetinis naudingumas, namo pardavimo ar nuomos kaina gali būti didesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *