Energetinis sertifikatas: kaip jį užsakyti?

Energetinis sertifikatas yra reikalingas tuomet, kada planuojama parduoti arba išnuomoti namą: šis dokumentas parodo, koks yra pastato energetinis naudingumas, tai yra, koks šilumos kiekis yra suvartojamas, norint apšildyti pastatą.

energetinis sertifikatasEnergetinis naudingumas yra žymimas klasėmis, kurių aukščiausia yra A, ir žemiausia – G. Jei energetinio naudingumo klasė yra aukšta, tai yra A ar B, tokiu atveju galima būti tikriems, kad pastato šildymas nereikalauja daug šilumos energijos, ir tai reiškia, kad pastatas yra pakankamai ekonomiškas. Taigi, tai leidžia pastatą parduoti arba išnuomoti aukštesne kaina – juk kiekvienas potencialus namo nuomininkas arba pirkėjas tikisi, kad namas bus pakankamai ekonomiškas.

Taigi, jei namą parduoti ar nuomoti, tokiu atveju bus reikalingas pastato energinio naudingumo sertifikavimas, ir kad būtų atliekama ši paslauga, reikės kreiptis į specialistus, kurie teikia tokias paslaugas. Nors kartais, kuomet norima, kad ši paslauga kainuotų kuo pigiau, pasvarstoma ir apie pavienių asmenų teikiamas paslaugas, tačiau tikrai ne visada galite būti užtikrinti, kad jų teikiamos paslaugos bus tikrai kokybiškos.

Taigi, norint, kad paslaugos tiekėjas būtų iš tiesų patikimas, ir kad jis teiktų kokybiškas paslaugas, pravartu pasiskaityti įvairius atsiliepimus bei pasiklausinėti rekomendacijų (kartais draugai ar giminaičiai tikrai gali rekomenduoti tam tikrą paslaugos tiekėją, ir tokiu atveju pasirinkti tinkamiausią sprendimą bus kur kas paprasčiau.

Kadangi šiandien įmonių, teikiančių energinio sertifikavimo paslaugas, yra ne taip ir mažai, visada galima pasiskaityti atsiliepimus apie šias teikiamas paslaugas, o norint, kad ši paslauga kainuotų kuo pigiau, vertėtų palyginti, kiek ši paslauga kainuoja įvairiose skirtingose įmonėse. Paprastai kaina priklauso nuo to, koks yra pastato dydis bei sudėtingumas, o taip pat ir nuo pasirinkto paslaugos tiekėjo.

Susirasti įmonių, teikiančių tokias paslaugas, galima tiesiog internetu, ir tam tikrai neteks sugaišti daug savo brangaus laiko. Pasiskaičius įvairius atsiliepimus bei palyginus nustatytus įkainius, tikrai bus galima pasirinkti patį tinkamiausią variantą, ir tuomet beliks susisiekti su paslaugos tiekėju – internetiniuose puslapiuose paprastai yra nurodomi kontaktai, kuriais galima susisiekti ir susitarti dėl šios paslaugos teikimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *