Gėlės ant artimųjų kapų

Artėja Vėlinės, ta šventė, kai visi puošime savo artimųjų kapus, kai nešime čia žvakes ir dirbtines geles. Iš tiesų, kaip papuošime kapą, kaip atminsime savo artimą žmogų, priklauso nuo mūsų pačių. Galima ir išvis neiti į kapus, tačiau tokia jau lietuviška tradicija, per kiekvienas Vėlines atsidurti ten, kur seniai ilsisi visi seniau buvę prieš mus, o gal ir su mumis. Taigi, šiandien pakalbėkime būtent apie dekoravimą, puošybą. Ką reikia daryti, kaip reikia puošti kapus, kad jie atrodytų patraukliai. Ir kokios gėlės tam labiausiai tinka.

Balta spalva – karalienė

Gėlės kapamsAišku, kad esame įpratę, jog baltos spalvos dirbtines geles matome labai svarbiomis gyvenimo šventėmis. Kai gimsta kūdikis, motinai yra padovanojama graži gėlių puokštė. Kai ateina svarbioji vestuvių diena, nuotaka taip pat yra apsupta gėlių baltų. Ne tik nuostabių puokščių tikrų gyvų gražuolių, kurias atneša artimieji, bet ir dekoruotose vietose, interjere, bažnyčioje, šventės salėje ar restorane esančiais papuošimais. Taigi, balta spalva karaliauja per pačius svarbiausius įvykius. Mirtis, pasitraukimas į kitą gyvenimą ir palikimas čia esančiųjų yra labai skaudus dalykas artimiesiems. Jie tai neabejotinai traktuoja kaip labai svarbų įvykį. Taigi, ir čia netrūksta baltų gėlių. Jos puošia kapus, kaip geriausias ir tyriausias atminimo ženklas.

Dydis ir ryškumas

Toliau viskas priklauso nuo pasirinkimo. Kokio dydžio jūs norite dovanoti gėles. Visada galima pagalvoti apie tai, kaip artimas jums buvo šis žmogus. Jeigu jūs būtent ir užsiėmėte tuo laidojimu, taip pat ir tuo visu parūpinimu kapo puošimų, gal net paminklo, tada jūs esate tarsi savininkas, žmogus, prižiūrintis kapavietę. Vadinasi, galite nebijoti ir kažkokių rimtesnių sprendimų. Tarkime, būtent jūsų valioje gali atsirasti čia ir itin didelių dirbtinių gėlių, gali būti ir tikrai netikėta jų gausa. Tai jau priklausys nuo jūsų, ir nereikia dėl to nerimauti.

Taip pat įdomu ir ryškumas. Gal nebūtinai norėsite tik tos vienareikšmiai baltos spalvos. Juk neprivalote komponuoti papuošimų ir visos kapo išvaizdos pagal tai, kokie yra bendrieji nusistatymai, daug ką galite daryti tiesiog pagal save ar pagal tai, kas, jūsų manymu, būtų buvę labai gražu artimajam, kuriam čia teko atsidurti. Taigi, viskas priklauso nuo jūsų estetinio skonio, supratimo. Kartais gali labai gražiai derėti ir įvairios tamsios ar spalvotos gėlės, kartu su baltomis ir kartu su žvakėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *