Ką apie pastatą sako jo fasadas

Kai sakome, kad akys yra sielos veidrodis, tai panašiai funkcijai prilygintas galėtų būti ir namo fasadas. Mat būtent jis iš esmės atspindi, kas, kokie dalykai vyksta name, pastate. Kaip atrodo skirtingų namų fasadai?

Jaukus namas

Statomas namasDažniausiai gyvenamojo namo fasadas turi spinduliuoti jaukumą. Tada norisi sakyti – namai, mieli namai. Galbūt dėl to, kad sovietiniai daugiabučiai neturėjo šios savybės, jų architektūra taip neįtinka daugeliui žmonių, slegia, ten nesinori gyventi. Mat sovietinių daugiabučių fasadai yra pilki, niūrūs, stūkso lyg kokie vaiduokliai. Tad šiuolaikiniai daugiabučiai jau statomi kitaip. Šviesių, ramių ir nuotaiką keliančių spalvų, šviesesni, balti, ne tokie monotoniški. Kitaip tariant – jaukūs. Individualiųjų namų fasadai, aišku, turi didžiausias saviraiškos galimybes, kuriant jaukumo įspūdį. Todėl jie gali atrodyti labai skirtingai. Jaukus namas gali būti medinis, mūrinis – svarbu, kad būtų kažkokia apdaila. Gražūs langai, tvarkingos palangės, tvarkingas stogas ir lietvamzdžiai, gražios durys, laiptai, balkonai, kai kur augančios gėlės – tai suteikia tą nuostabų jaukaus priešais jus esančio namo jausmą. Jausmą, kad tai ne namas, o namai. Tačiau jo nereikia visiems pastatams. Jo nereikia, pavyzdžiui, pramoniniams pastatams, kadangi ten nebus namai – ten bus kažkas kito. Padaryti sandėlį ar kokią gamyklą su gyvenamojo namo fasadu yra tas pats, kas ateiti į sandėlį ir viduje rasti miegamojo tapetais padabintas sienas, minkštas lovas vietoje metalinių kėdžių ir pan. Taip, tai atlieka funkciją, bet tai klaidina.

Pramoninis pastatas

Tad pramoninio pastato fasadas jau iškart pranašauja, jog viduje vyksta rimti reikalai. Jog ten vyksta gamyba, o ne poilsis. Todėl gali būti ir nešvaru, ir šiaip ne kiekvieno nosiai. Patogu daryti pramoninius pastatus su metaliniais ar kitokiais fasadais. Langų nebūtina čia montuoti daug, jie gali būti tik pačiame viršuje.

Laukiantis klientų pastatas

Gali būti ir dvejopo tipo pastatas bei jo fasadas. Tai mokymo, mokslo centrai, bibliotekos. Įvairūs dideli viešo naudojimo centrai. Prekybos centrai. Fasadas vienu metu turi būti ir pramoninis, ir kažkaip stilingas, kviečiantis žmones užeiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *