Ką saugo durys

Argi nebūtų įdomu patekus į kokį nors viešbutį gauti skirtingų kambarių raktus ir pereiti per juos, atrakinant vis kitas duris, pažiūrint, kas už jų slepiasi? Visada įdomu pamatyti tai, kas mums laikinai nematoma, žinant, kad kažką ten tikrai galima rasti. Jeigu kažkur randate skelbimą apie door company, tuomet suprantate, kad tai žmonės, kurie kaip tik ir gamina tą didžiausią paslaptį keliančius dalykus – duris. O gal jas įstatinėja, montuoja, atrakina.

Mitologija, sapnai ir literatūra

DurysJeigu gilintumėtės į kultūros studijas, tikrai pamatytumėte, kad įvairiuose kultūriniuose naratyvuose galima aptikti labai nemažai durų ir jų stebuklingo poveikio. Kaip tai paaiškinti? Kadangi durys nuo senų laikų tarsi atgaivina mūsų kažkokius mitinius ir giliai pasąmonėje užkoduotus vandenynus, tai visiškai normalu, kad jie persismelkia ir į greitąją smegenų sistemą. Pastaruoju metu mokslo pasaulyje jau įsigalėjo prieš dešimt metų Nobelio premijos laureato mokslininko aptarta teorija apie mūsų greitą ir lėtą mąstymą. Greitu vadinama intuityvūs greiti sprendimai, įgūdžiai, nevalingos mintys. Tačiau visa tai atsiranda iš didelių patirties ir žinių sankaupų. Tarkime, tai, kad mums smalsu sužinoti, kas yra už durų, arba sapnuose durys irgi turi panašią slėpiningą reikšmę, mūsų greitam mąstymui yra natūralus produktas apmąstant visą tą patirtį, kai daugybę kartų aplinką, nuotaikos dinamika pasikeisdavo atvėrus duris. Atidarai duris ir arba kažkas ateina pas tave, arba pats patenki į tokią aplinką, kurioje pasikeičia tavo elgesys ir mintys. Sapnuose už durų gali tūnoti mūsų baimė ar svajonių išsipildymas, poezijoje, intuityvioje kūryboje durys irgi yra svarbus ženklas.

Ką esate radę

Asta pasakoja, kad composite doors jai amžinai įstrigs atmintyje. Būtent su tokio tipo durimis jai teko susidurti vieno itin stipraus išgyvenimo metu. „Išgirdau skambutį į duris, jas atidariau, o už jų radau – didžiulę puokštę raudonų rožių. Tai buvo pirmojo mano vaikino dovana, ji man padarė milžinišką įspūdį, niekada to nepamiršiu“.

Arnas pasakoja, kad jam yra tekę patirti labai nemalonių dalykų, vos tik atidarius duris. „Kažkada dirbau apklausų atlikėju. Man būdavo pavesta pereiti per daugybę butų ir atlikti apklausas, mano darbas buvo ne tik darbo valandos, bet ir rezultatai – kiek žmonių mane įsileido. Tačiau tai yra labai nesąžininga, nes mane retai kada įsileisdavo, bijodami sukčių ar nusikaltėlių. O įsileidę kartais ir labai nemaloniai išvarydavo. Taigi, durų atsidarymas mano gyvenime ne kartą buvo labai sunkus išbandymas“, – pasakoja vyras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *