Kad vaikai nebijotų odontologo

Nors šių laikų odontologija jau yra toli pažengusi nuo savo pirmtakų dantistų veiklos ir dauguma procedūrų pas dantistą nėra nei skausmingos, nei labai nemalonios, visgi galima pastebėti, kad labai dažnai odontologai vis dar atrodo vaikų siaubu. Vien pati odontologija ir gydytojai nepadarys taip, kad vaikai nebijotų eiti pas dantų gydytoją. Čia didžiulį darbą, visų pirma, nudirbti turėtų patys tėvai, prisiimdami tam tikrą atsakomybę ir padarydami daug darbo. Tad ką gi daryti, kad vaikai nebijotų eiti pas odontologą?

Negąsdinti dantistais

OdontologijaDidžiausia klaida, nuo mažens arba bent kartą pagąsdinti vaiką ėjimu pas odontologą. Tėvai kartais net nesusimąsto ir sako „Nevalgyk tiek saldainių, nes turėsi eiti pas dantistę“. Iškart kaip neigiamas dalykas, kaip bausmė skamba ėjimas pas odontologą. Dar blogiau, kai visiškai nemokantys auklėti vaikų tėvai apskritai už kokią nors bausmę siūlo vaikams eiti pas dantistą. Maždaug – jeigu neruoši pamokų, nuvesiu tave pas dantistą. Tėvams reikėtų labai apdairiai galvoti, kuo jie gąsdina vaikus, jeigu norite juos auginti protingus ir paklusnius. Patys kvailiausi tėvai ne tik prigąsdins vaikus dantistu, bet dar ir paskui šauks ant vaiko bei jį baus tada, kai jis nenorės eiti pas dantistą ar verks dantisto kėdėje, kai ten tikrai prireiks atsidurti.

Kartais atvesti profilaktiškai

Taigi, jeigu jau susitaikysite su savo vidiniais demonais ir išmoksite su vaiku bendrauti kaip su normaliu žmogumi, tai dar reikėtų žengti kitą žingsnį. Kartais profilaktiškai su vaiku apsilankyti odontologijos klinikoje. Tegul tai būna linksmas dienos vizitas ar pramogų dalis. Eisite valgyti jogurto, aplankysite močiutę ir užsuksite pas dantistą. Visa tai bus įdomu ir smagu. Taip turite pateikti vaikui situaciją, o dantisto kabinetą pristatyti kaip labai įdomią vietą su daug technikos ir medicinos stebuklų. Apsilankyti vertėtų kelis kartus iki tol, kol vaikui iš tiesų neprireiks kažką gydyti. Kalbėtis su vaiku kaip su suaugusiu nuo pat pradžių apie tam tikrus dalykus – tai taip pat dar viena labai svarbi strategija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *