Kaip atnaujinti ir valyti medines grindis

Ne visada žinome, kaip padaryti, kad kokybiška mediena mums tarnautų ilgiau, arba kaip ją ištraukti iš užmaršties ir priversti būti matoma, pastebima, gražiai panaudojama. Atnaujinti medines grindis galite ir patys, jeigu tik galite tam skirti laiko ir noro.

Paruoškite grindis valymui

Medienos gaminiaiKad ir kokia kokybiška mediena būtų, bet laikui bėgant joje ima matytis tos laiko žymės. Gali atsirasti visokių skilinėjimų, pleištų. Jeigu grindys yra padarytos iš gana nedidelių lentelių, tuomet dėl nuolatinio grindų naudojimo lentelės šiek tiek išsivaikšto, atsirasti gali nedideli tarpai ir, kas pavojingiausia – iššokti vinys. Jeigu tai seniau darytos ir vinimis tvirtintos grindys. Tad prieš imantis medinių grindų tvarkymo, valymo ir atnaujinimo, pirmiausia vertėtų pereiti su plaktuku ir gražiai sukalti visas išlindusias vinis, nes tik tada galėsite būti tikri, kad nei jūsų šluostė, nei šluota neužklius už jų ir nesuplyš. Beje, tai ir sveikatai bei rūbams, avalynei pavojinga – iš grindų styrančios vinys.

Pasiruoškite reikiamus įrankius ir aprangą

Taip pat kokybiška mediena gali būti atnaujinama tik turint reikalingus įrankius, drabužius. Pavyzdžiui, jeigu apsirengiate tam tikrais drabužiais, su kuriais einate į miestą, tai su jais nebūtų protinga eiti dirbti tokių remonto darbų. Turėkite šlifuoklius, kurių reikės, laką, jeigu lakuosite, teptukus, valymo priemones, pirštines, skarą plaukams ir respiratorių.

Tvarkymas

  • Išsiurbkite grindis. Tegul viskas, ką darysite, pradedama būtų daryti nuo jau bent šiek tiek švarai paruoštų grindų.
  • Šlifuokite grindis su specialiu diskiniu šlifuokliu, padarytu švitrinio popieriaus pagrindo. Šlifavimas yra iš esmės pats efektyviausias medienos atnaujinimas, kadangi jūs tiesiog nuimsite viršutinį, įsisenėjusį jos sluoksnį ir grindys vėl atgaus savo gerą pavidalą. Be to, visur atsiras nuostabusis medienos kvapas.
  • Sušluokite, susiurbkite viską, kas atsirado po šlifavimo. Dabar turite tikriausiai gana šviesiai atrodančias grindis, kurios jau dabar atrodo kaip atnaujintos.
  • Plaukite jas su švelniomis priemonėmis, šiuo atveju, užtenka tiesiog šilto vandens.
  • Jeigu reikia – lakuokite, kadangi lakas gali apsaugoti jas dar ilgesniam laikui, o taip pat ir suteikti pageidaujamą atspalvį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *