Kodėl geriau nuomoti butą legaliai

Pastaruoju metu butai Vilniuje darosi vis brangesni, ir net ir tolimesniuose nuo centro rajonuose esantys laisvi butai būna išnuomojami gana brangiai. Tačiau žmonės, kurie yra tų butų savininkai, sako, kad yra pasimetę. Neapsisprendžia, nuomoti butą legaliai, ar paslapčia.

Agnė ir Tomas

Pora sako, kad nors butai Vilniuje dabar ir yra gana brangūs, tačiau jie įstengė įsigyti vieną. Teko imti didžiulę paskolą. „Nesinori, kad stovėtų kažkur laisvi butai, tai reikia išnuomoti. Mes kol kas galvojame dar bent du metus pagyventi sename bute, nes mums pilnai užtenka jame vietos. O kol kas šį, kurį pirkome, išnuomosime. Visi kambariai izoliuoti, butas netoli centro, todėl manau, kad tokie laisvi butai bus labai patrauklūs studentams. Galės kiekvienas turėti sau po kambarį. Tačiau kyla klausimas, kaip geriau nuomoti. Jeigu nuomosime legaliai, tai reikės deklaruoti pajamas. Tada nuo visos nuomos nusiskaičiuos apie 21 proc. mokesčiams. Kitu atveju, jeigu slėptume mokesčius, mums liktų visa suma. Tad, nuomojant legaliai, tektų galbūt netgi buto nuomos kainą kelti, kad mums ta pati suma būtų. Ir tada gal ne taip lengvai, ne taip greitai rastume, kas norėtų imti šį butą“, – sako Agnė, vis dar neapsisprendžianti, kaip nuomoti geriau.

Specialisto komentaras

NT rinkoje dirbantis Jurgis sako, kad visada geriau, kai nauji butai nuomojami su visais dokumentais, registracija ir legaliai. „Visų pirma, tik tada pats nuomotojas gauna realias garantijas. Jeigu nuomininkai ką nors sugadintų, jeigu atsisakytų mokėti mokesčius, tada būtų galima įrodinėti esamos sutarties pagrindu. Dabar, kaip dauguma žmonių nuomoja, slėpdami mokesčius, tai iškart atsiranda visokios grėsmės. Pirmiausia, ta sutartis, kai nuomojama nelegaliai, šiaip jau nieko nereiškia. Nuomotojas pats nemoka mokesčių, todėl jis niekada nesikreiptų niekur, į jokius teismus, jeigu nuomininkai kažką prisidirbtų. Taigi, jie lieka be garantijų. Dar vienas dalykas – draudimas. Legaliai nuomojant galima drausti butą. Tuomet užliejus vandeniui ar atsiradus kitai grėsmei, viską padengtų draudimas. Na ir, galų gale, pats patogumas. Juk smagu žinoti, kad gali ramiai gyventi, kad nereikia bijoti, jog tau nesumokės. Smagu, kai gali tiesiog laukti pervedimo kas mėnesį į sąskaitą, o ne paslapčia susitikti kas mėnesį grynais paimti nuomos, ir dar kaskart derinti tą susitikimo laiką. Taigi, tikrai visapusiškai rekomenduočiau neslėpti mokesčių, būti apdraudusiam tiek save, tiek savo artimuosius“, – sako specialistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *