Kodėl kareiviški drabužiai paslepia

Kariniai drabužiaiSakoma, kad jeigu bijai vilko, tai geriau neiti į mišką, bet niekas nesako „bijai kario – neik į mišką". Iš tiesų būtent karine apranga yra tas drabužis, kuris padeda miške ir bet kurioje lauko, gamtos aplinkoje išlikti užsimaskavusiam, nepastebimam. Tikėtina, kad kariai greitai pastebi ir tokius kažkur užsimaskavusius žmones, jeigu jie arti, tačiau tolumoje pasislėpę kariai paprasčiausiai įsilieja į kraštovaizdį.

Spalvų deriniai

Paplitęs tokių kareiviškų spalvų derinys yra vadinamas „kamufliažu“. Šis derinys dažniausiai apima įvairių atspalvių rudos, žalios, pilkos spalvų miškinius. Galbūt tie mišiniai galėtų būti įvairiai sudėlioti, turėti kažkokią gražią geometriją. Tačiau mūsų akiai dabartinė karine apranga iškart yra sunkiai pastebima. Aptakios, apvalios formos, persikertančios spalvos mums imituoja tarsi kažkokių abstrakčių lapuočių ar šešėlių žaismą. Beje, skirtingose valstybėse skiriasi ir kario uniformos. Jau senais laikais būtent lietuviškoje gamtoje žmonės maskuodavosi panašiomis spalvomis bei šių spalvų derinio uniformomis. Tačiau, jeigu žvilgtelsime į karštus Afrikos kraštus, pamatysime, kad ten karine apranga yra neretai tiesiog smėlio spalvos, o tai visuomet reiškia viena – kad daugiau tenka maskuotis ne miškuose, o kažkokiose nuogose, plikose vietovėse. Taigi, karinės aprangos paskirtis išlieka visada ta pati – maskavimasis.

Iš ko susideda

Be minėtosios patirties, reikia pasakyti, kad labai svarbu ir paprastų fizinių funkcijų užtikrinimas. Tarkime, mes žinome, kad galbūt karo atveju kariai turėtų kovoti kažkur lauke, miegoti miške, šliaužti žemėmis, nakvoti po atviru dangumi ir kitaip stengtis išlikti, išgyventi. Taigi, dėl to karinė uniforma turi ir būti pagaminta iš kokybiškų audinių. Visų pirma, ji turi neplyšti. Toliau, priklausomai nuo kareivio pobūdžio, gali būti reikalinga neperšaunama liemenė. Karys turi turėti šalmą, nes galva yra ta kūno dalis, kurią reikia visada saugoti labiausiai, net ir tada, kai taip neatrodo. Net tais atvejais, kai, pavyzdžiui, plaukiama valtimi upe, vis tiek reikia labiausiai saugoti galvą. Arba buriuojant – nes jai atsijungus nuskęsi, nebeišgyvensi. Kariui taip pat daugybėje situacijų reikalinga išsaugoti galvą – krentant, lekiant kulkoms ir kt. Taigi, šalmas yra būtinas. Taip pat reikalinga turėti ir dažų, su kuriais būtų galima nusitepti veidą ir tokiu būdu taip pat užsimaskuoti. Batai ir žiemą, ir vasarą yra šilti, patvarūs ir saugantys karį nuo drėgmės. Daugybė ištvermės reikia kariui, kad jis galėtų atlikti savo tarnybą, ir kariuomenės apranga yra kuriama taip, kad būtų galima sau leisti apsirengti tikrai patvariais drabužiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *