Kompiuteriai ir jų priežiūra

Jau nuo mažų dienų esame mokomi saugoti kiekvieną savo daiktą. Žinoma, tenka patirti nemažai nesėkmių: dūžių, plyšių, sulaužymų, ir įvairių kitų netikėtų incidentų, kol suprantame, kaip nesielgti su savo turtu. Ypatingos priežiūros reikalauja daug kainuojantys, kasdieniam naudojimui būtini daiktai, tokie kaip baldai, buitinė technika, telefonas. Na, o bene svarbiausias šiandieninio žmogaus turtas, kurio gedimas pasižymėtų dideliais nuostoliais – kompiuteriai. Jų gedimai problemų sukeltų ne tik dėl brangaus taisymo – čia saugoma mūsų asmeninė ar darbui reikalinga informacija. Jei nesinaudojate duomenų saugyklomis ir neturite jų kopijų, būkite itin atsargūs bei prižiūrėkite mylimą kompiuterį. Kaip tai padaryti?

Valykite dulkes

KompiuteriaiKad kompiuteriai tarnautų kaip įmanoma ilgiau ir veiktų greitai, reikia periodiškai valyti jų dulkes. Kalbėdami apie dulkių valymą, omenyje turime ne jų nušluostymą nuo paviršių skudurėliu ar specialiu skysčiu – valyti reikia jų vidų. Tai darykite bent kartą į metus. Kodėl kompiuteriai turi būti valomi? Turbūt pastebėjote, kad dažnai naudojami, jie pradeda kaisti, o tuo pat metu ir dažnai strigti, sulėtėja jų veikimas. Taip yra dėl perkaitimo, kurį sukelia aušinimo sistemoje susikaupusios dulkės. Tad jei pastebėjote kompiuterio perkaitimo požymius, tokius kaip garsus ūžimas, korpuso kaitimas ar staigus išsijungimas –pakeiskite aušinimo pastą ir išvalyti dulkes aušinimo sistemoje.

Saugokite bateriją

Jei jums labiau patinka nešiojami kompiuteriai ir namuose naudojate būtent tokį, turite atidžiai prižiūrėti jo bateriją. Svarbu nelaikyti kompiuterio nuolat prijungto prie elektros laidų, įsirašyti specialias, baterijas saugančias programas, pasistengti pašalinti nenaudojamus duomenis ir būtinai įsigyti papildomą aušintuvą.

Kompiuterio stalas – ne valgomasis

Žmonėms, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterio, darbo stalas tampa jų nuosavu restoranu, dirbančiu 24 val. per parą. Tačiau prisiminkite, kad kompiuteriai neturi jokios specialios apsaugos nuo kontakto su skysčiais, todėl pabandykite įsivaizduoti, kas būtų, jei rytinis kavos puodelis užvirstų ant jūsų įrenginio. Geriausiu atveju, kompiuteris būtų sutaisytas, tačiau kurį laiką negalėtumėte prieiti prie savo darbų ir reikalingų dokumentų. Blogiausiu atveju – kompiuterį prarastumėte amžiams, o visa jame buvusi svarbi informacija tiesiog pradingtų.

https://www.fortakas.lt/nesiojami-kompiuteriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *