Kur seniau pirkdavome baldus, ir kur dabar

Kai reikalingi nauji baldai, šiais laikais mes per daug nemąstome apie tai, kaip viskas keičiasi, ir kad dabar baldai virtuvei įsigyjami kitaip nei anksčiau. Tik tada, jeigu kas nors papasakoja, kad baldų virtuvėje ieško senaisiais metodais, mes apskritai prisimename, kad tokie egzistuoja. Tad kuo iš tiesų skiriasi virtuvės baldų pirkimo įpročiai seniau ir dabar?

Dabar – internetas

Bene pats paprasčiausias būdas renkantis virtuvės baldus yra tiesiog nueiti į gero salono interneto svetainę ir ten juos apsižiūrėti. Kai kas gali tiesiog pagal reikalavimus ir išmatavimus ir išsirinkti taip, užsisakyti, kad atvežtų. Kiti gali labiau norėti pirma pasidairyti internete, kokie būna dabar virtuvės baldai, kokie jie parduodami, o vėliau keliauti jų apžiūrėti į saloną. Tai irgi veiksminga taktika, nes kartais daug mums įspūdžių suteikia būtent fizinis susitikimas su objektu. Tada geriau matome jį tam tikroje aplinkoje, matome jo tekstūrą, paviršių ir pan. Tokie dalykai netgi gali iš esmės nulemti mūsų pasirinkimus. Taigi, internetas tikrai gali būti labai gera vieta pradžiai arba ir galutinei apžiūrai bei įsigijimui.

Dabar – modernūs salonai

Kitas skirtumas nuo tų laikų, kai dar nebuvo interneto, tai ir apskritai tų baldų salonų pasirinkimų. Tikrai seniau nebuvo gausos tokių vakarietiškų, gražių baldų, kokių yra dabar. Mes daugiau matydavome tiesiog kuo labiau išpuoštus, kaip kokiame baroke, baldus, ir tai ir reikšdavo, kad mes juos štai turime bei matome. Kuo daugiau pripuoštas, tuo prabangesnis – taip galima manyti. Tačiau tai juk nebuvo tiesa. Tai mus vertė atsisakyti bet kokio minimalizmo arba genialaus, kas paprasta“. Dabar, kai turime visiškai atviras rinkas, galime džiaugtis stiliaus naujovėmis iš viso pasaulio.

Seniau – Kauno bazės

Kur mes pirkdavome seniau? Kas tik neprisimena Gariūnų turgaus arba Kauno bazių… Tai būdavo vietos, kur žmonės su priekabomis atvažiuodavo nusipirkti baldų, kai remontuodavo, statydavo namus ir ateidavo laikas juos susitvarkyti, įsikurti.

Seniau – „Parvežk iš Vokietijos“

Ką dar atsimename? Dar prisimename tuos smagius laikus, kai netoli Lenkijos sienos gyvenantys žmonės važinėdavo kažko parsivežti iš Vokietijos. Tada nepaprašyti važiuojančio žmogaus į Vokietiją, kad tau kažko parvežtų, būdavo tolygu gėdai. Taigi ir ne vienas virtuvės baldų komplektas senais laikais tiesiog aklai būdavo parvežamas. Kokį tau parvežė, tokį ir turėsi. Kiti gudresni veždavosi po keletą pas save, o vėliau leisdavo žmonėms išsirinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *