Lauko baseinai: pasirinkimas ir priežiūra

Stilingi lauko baseinai – atsipalaidavimo ir poilsio zona, atgaivinanti karštą vasaros dieną. Taip pat – tai išskirtinės prabangos akcentas, daugeliui lietuvių vis dar besisiejantis su milžiniškomis investicijomis ir sudėtingais priežiūros darbais. Tiesa, ekspertai teigia, kad toks požiūris nebeatitinka realybės – itin plati lauko baseinų pasiūla suteikia praktiškai neribotas pasirinkimo galimybes, o baseinų priežiūrą lengvina profesionali baseinų įranga.

Lauko baseinų pasirinkimas

Jei nusprendėte įsirengti lauko baseiną, visų pirma turite pagalvoti, kokio tipo baseinas atitiks jūsų išsikeltus kriterijus. Priklausomai nuo savo poreikių ir finansinių galimybių, galite rinktis tiek itin didelius ir prabangius baseinus, tiek kuklesnius baseinus ramiam poilsiui su draugais ir artimaisiais. Tiesa, bet kuriuo atveju lauko baseinai reikalaus investicijų, todėl siūlome gerai pagalvoti, ar minėtasis pirkinys jums iš tiesų reikalingas – ar tikrai mėgstate vandens pramogas? O gal baseinas jums reikalingas tik kaip eksterjero dekoras?

Baiseinai jūsų namamsNusprendus įsigyti lauko baseiną, būtina pagalvoti apie jo tipą. Čia svarbu atsakyti į du esminius klausimus – kiek žmonių minėtuoju baseinu naudosis ir kaip dažnai ketinate jame maudytis? Jei galvojate tik apie vasaros sezoną, jūsų lūkesčius atitiks surenkami ir ant žemės statomi baseinai, kurie gali būti išmontuoti orams atvėsus. Jei norite į žemę įleidžiamo baseino ir maudynių sezono pratęsimo, jums reikės papildomų baseino apsaugos priemonių ir uždangų, kurios padės palaikyti pastovią vandens temperatūrą.

Baseinai gaminami iš įvairių tipų medžiagų, tačiau Lietuvoje populiariausi betoniniai, plastikiniai bei pripučiami baseinai. Nuo pasirinktos medžiagos keičiasi ir baseino kaina, taip pat – jo patvarumus ir ilgaamžiškumas. Primename, kad baseinai gali būti su vandens surinktuvais arba su persipylimo sistemomis. Pastaruosius sukonstruoti yra sudėtingiau, tačiau tokie baseinai atrodo stilingiau. Optimaliausiam sprendimui rekomenduojame pasitarti su šios srities ekspertais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir išsklaidys abejones.

Baseinų valymas ir priežiūra

Kad lauko baseinai atrodytų stilingai, turite skirti laiko jų valymui ir priežiūrai. Labai svarbu įsigyti kokybišką filtravimo įrangą ir aukštus rodiklius užtikrinančią baseinų chemiją. Neprižiūrimas vanduo pradeda skleisti nemalonų kvapą, praranda savo skaidrumą, be to, jame pradeda daugintis bakterijos ir mikroorganizmai, kurie gali sukelti įvairias infekcijas. Nepriklausomai nuo to, kokio tipo ar dydžio baseiną turite, jums bus reikalingi vandens filtrai. Šie perkamai, atsižvelgiant į konkretaus baseino dydį, jo paskirtį ir maudynių intensyvumą. Kad vanduo būtų skaidrus ir švarus, rekomenduojama įsigyti į sienas montuojamus specialius purkštukus, kurie nukreipia nešvarumus link filtro. Tinkamai parinkta baseino chemija užtikrins vandens PH lygio reguliaciją ir dezinfekciją. Taip pat padės kovoti su dumbliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *