Lubiniai šviestuvai ir jų rūšys

Nors kuriant namų interjerą šiandien galima rasti tikrai įvairių ir labai modernių, šiuolaikiškų apšvietimo sistemų bei nestandartinių sprendimų, populiariausi ir kone visuose įrenginėjamuose būstuose sutinkami lubiniai šviestuvai. Jų dominavimą lemia tai, kad tokio tipo šviestuvai yra naudojami jau nuo labai senų laikų, o bėgant metams ir modernėjant apšvietimo technologijoms jie sugebėjo prisitaikyti bei išlaikyti savo klasikos elementus. Lubiniai šviestuvai gali būti vadinami tikrais chameleonais: jie puikiai funkcionuoja ir kaip pagrindinę šviesą skleidžiantis įrenginys, ir kaip dekoratyvinis, namų puošybos elementu laikomas šviestuvas. Lubiniai šviestuvai taip pat gali atlikti ir akcentinio apšvietimo funkciją – tereikia atrinkti tinkamą apšvietimo sistemą ir kryptingai šviečiančias lemputes. Kad renkantis lubinius šviestuvus jums būtų aiški ne tik jų paskirtis, bet ir rūšis, susipažinkite su kiekviena jų.

Sietynai

Lubinis šviestuvasSietynus pamename iš savo jaunystės bei apsilankymų pas senelius kaime. Anksčiau jie buvo populiarūs dėl savo įmantrių dekoro detalių ir įspūdingo dydžio, o dabar šie lubiniai šviestuvai naudojami išskirtinai prabangiose, erdviose patalpose. Žinoma, tokie šviestuvai su laiku keitėsi, o jų dizainas neretai gali būti pritaikytas ir prie šiuolaikiško stiliaus, tačiau tikrieji, originalieji sietynai pasižymi masyvumu, galybe lempučių, sluoksnių bei spindinčių medžiagų.

Šviestuvai su uždarais gaubtais

Lubiniai šviestuvai su uždarais gaubtais ypač populiarūs vonios kambaryje, virtuvėje ar prieškambaryje. Jie vertinami dėl savo kompaktiškumo ir gebėjimo šviesą paskirstyti tolygiai. Kad tai įvyktų, reikia pasirinkti šviesių spalvų ir tinkamos medžiagos gaubtus bei kokybiškas, galingas lemputes.

Sukiojami šviestuvai

Sukiojami lubiniai šviestuvai atlieka kryptingo apšvietimo funkcijas. Jie patogūs todėl, kad juos galima nukreipti į tam tikrą kambario zoną ir šiai suteikti ryškesnį apšvietimą. Tai padeda erdvėms, kurios turi kintantį funkcionalumą, todėl neverta įrenginėti keleto skirtingų šviestuvų, o norisi turėti vieną, kuris prireikus akcentuotų norimą zoną.

Taškinis apšvietimas

Taškinis apšvietimas yra skirtas konkrečioms vietoms apšviesti. Skirtingai nei sukiojami lubiniai šviestuvai, pastarieji negali keisti savo krypties. Toks apšvietimas taikomas įvairioms namų detalėms pabrėžti, jis populiarus vietose, kuriose dažnai skaitoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *