Medinio namo termovizija

Į kai kuriuos namus net nereikia eiti vidun, kad būtų aišku, jog sandarumo testas parodys tikrai prastus rezultatus. Tačiau kai kurie namai iš šalies atrodo visai neblogai, o štai apsilankius viduje ir atlikus įvairius tyrimus, termoviziją, pamatavus temperatūras, paaiškėja prasti rezultatai.

Diagnozė – labai pralaidus namas

Jeigu kai kurie dabar gyvenami namai būtų statomi šiuo metu, tokio namo pridavimas gerų rezultatų neatneštų. Dabartiniai namų statytojai žino, kad reikalavimų apšiltinimui, sandarumui ir energiniam naudingumui yra daugiau negu bet kada, ir jų tik daugės. Štai vieno pralaidaus namo pavyzdys. Jame gyvenusi šeima sakė, kad per naktį visa šiluma išeidavo, tekdavo visą dieną kūrenti krosnį, kad būtų šilta, ir tai rezultatais nebūdavo patenkinti visada.

Medinio namo apšiltinimas – spaliais

Sandarumo vertinimasPirmiausia sandarumo testas parodė, kad sienos yra tikrai pralaidžios. Kaip sakė namą statęs vyras, kažkada būdavo šilčiau. Namus tada visi šiltindavo kuo pigesnėmis medžiagomis. Apskritai, statyba turėjo kitus standartus. Visi naudojo asbestinį šiferį, visi naudojo ir stiklo vatą, niekas šiuose dalykuose nematė kažko pavojingo sveikatai. Dabar asbestas uždraustas dėl vėžio pavojaus, o stiklo vata taip pat stringa į odą bei plaučius. Tačiau tada ir šiltinimas kitoks būdavo. Daug kas į sienas kišdavo spalius, pjuvenas, kuo pigesnes šiltinimui iš bėdos tinkančias medžiagas. Kadangi apšiltinta buvo iš bėdos, tai ir gyvenimas toks teko – iš bėdos. Pirmus metus sienos buvo šiltesnės, vėliau spaliai sukrito, nusėdo, ir atsirado plyšiai viršuje, kur eina šaltis. O ir pats spalių sluoksnis tapo ne toks purus, mažiau oro tarpelių, taigi, pralaidesnis temperatūrai.

Visiškai kiauros palėpės

Negana to, tokio namo pridavimas būtų sunkiai įsivaizduojamas ir dėl siaubingos palėpės. Galima sakyti, kad tai kone namas su plokščiu stogu, ant kurio it kepurė užmestas stogelis. Tačiau palėpės buvo tikrai kiauros. Stogas pats nešiltintas, užlipi ir virš tavęs grebėstai bei šiferis. Tik pati perdanga buvo tas elementas su pašiltinimu. Tad nereikia tikėtis, kad namuose būtų šilta.

Seni langai

Be viso to, mediniame name, kuris pamažu sėdo žemyn bei keitė savo konstrukciją, buvo labai seni mediniai langai. Kiekvienais metais juos atidaryti būdavo vis sunkiau, kadangi linko konstrukcijos. Galiausiai viskas buvo jau taip išsikraipę ir sudėtinga, kad niekas nebebūtų padėjęs. Taigi, toks namo konstruktas buvo žalingas visiems, ir šaltis skverbdavosi per langus, sienas, duris, stogą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *