Miliumai – varginantys odos priešai

KosmetologijaKalbant apie odos problemas labai dažnai galime išgirsti daugybę informacijos apie aknę ir inkštirus ir kaip su jais kovoti, tačiau susidūrus su tokiomis giluminėmis problemomis kaip miliumai ar papulės dažnai pritrūksta informacijos. Šiuos spuogelius yra sunku tiksliai identifikuoti, todėl čia verta pasitikėti tik kosmetologe arba odos gydytoja, nes daugeliui iškyla iškyla klausimas kas yra miliumai, dėl ko jie atsiranda, kaip jų išvengti ir kaip juos panaikinti? Pasistengsime trumpai atsakyti į šiuos klausimus, kad būtų lengviau identifikuoti esamą problemą.

Kas tai yra?

Miliumai – tai po epidermiu susidariusios mažos keratino pripildytos cistos, kitaip geriau žinomos kaip „akmenukai“ po oda. Nors gali būti ir rausvos spalvos, tačiau dažniausiai miliumai bespalviai ir atrodo kaip nelygi oda, smulkūs bespalviai bėrimai tam tikrose veido vietose. Nors jie galbūt ir nėra ryškiai matomi blankesniame apšvietime, tačiau dienos šviesoje jie gali atrodyti labai neestetiškai.

Dėl ko atsiranda?

Iki šiandien nėra galutinai aiški miliumų atsiradimo priežastis, todėl yra keletas faktorių, kurie, manoma, kad gali įtakotį jų atsiradimą. Visų pirmiausia tiksliai žinoma, kad atsiradę miliumai plinta vienas nuo kito, todėl dažnai jais išberti būna skirtingi veido plotai. Pati pagrindinė priežastis gali būti per didelis baltyminio maisto vartojimas, didelis stresas, per didelė higiena (dažnas pilingas ir pan.) ar net lėtinė liga – veido rožinė, kurios viena iš formų ir yra būtent papulių-miliumų stadija.

Kaip išvengti ir panaikinti?

Kadangi nėra žinoma tiksli priežastis dėl ko atsiranda miliumai, todėl sunku pasakyti ką draudžiama daryti susidūrus su šia problema. Reikėtų kreiptis į dermotologą, kuris galėtų geriau nuspėti bėrimo kilmę ir pasiūlyti tinkamą gydymą. Deja, vienintelis būdas pašalinti miliumus – tai ne itin malonus techninis valymas, kai kosmetologe su specialiu įrankiu išima iš veido po oda susidariusias cistas. Labai svarbu, kad jos būtų pašalinamos visos dėl to, kad palikus dalį jų bėrimas vėl gali išplisti, nes kaip ir buvo minėta anksčiau, miliumai labai greitai plinta vienas nuo kito. Dėl likusio gydymo reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris padėtų numalšinti sudirgusią ir jautrią odą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *