Mitai apie mikrobanges

Kartais mikrobangių remontas gali išgelbėti jūsų sveikus priešpiečius ir jų šilumą, o kartais – sukelti prieštaringų kalbų. Štai Jurga sako, kad jos teta visada liepia nesinaudoti mikrobangų krosnele, o kai ši sugenda, labai džiaugiasi. Mat teta įsitikinusi, kad krosnelė yra labai blogas dalykas. Ir daugiau žmonių tiki keistais mitais, tačiau kurie iš jų yra tiesa, o kurie pramanai?

Mikrobangėse ruoštas maistas – nesveikas

MikrobanginėsPats labiausiai nepagrįstas manymas yra tas, kad mikrobangų krosnelėse ruoštas maistas – labai nesveikas. Tačiau toks mąstymas ateina ne dėl to, kaip veikia pati krosnelė, o dėl to, kad joje ruošiame nesveiką maistą patys. Juk negalime apkaltinti krosnelės dėl to, kad patys nusipirkome šaldytą bevertę picą ir dabar ją kaitiname. Jokio skirtumo, ar ją kaitintume mikrobangų krosnelėje ar kokioje nors orkaitėje – vis tiek maistas būtų tas pats. Tačiau taip pat krosnelėje galime ir kaitinti karštas salotas ar daržovių troškinį – tada jau nesakysite, kad nesveika. Taigi, reikėtų nepainioti mitybos įpročių su paties prietaiso veikimu, nes iš tiesų mikro bangų krosnelė neturi jokio ryšio su tuo, ką jūs nusprendžiate į ją įkišti ir suvalgyti.

Mums kenkia mikro bangos

Tiems, kieno darbas yra mikrobangių remontas, net juoką kelia tokie pasakymai, kad mums labai kenkia mirkobangės bangos. Kadangi jis yra išvis nepagrįstas ir keistas. Kaip galime sakyti, kad šios bangos kenkia, visiškai nieko nežinodami apie jų veikimo principus? Tie, kas dirba su šiuo prietaisu, žino, kad tos bangos kenkia ne mažiau negu bevielis internetas, radijo bangos ar racijos bangos. Tai tiesiog dar viena iš bangų rūšių ir nereikėtų fizikos demonizuoti tik dėl to, kad jos nesupranti.

Negalima kišti su plastikiniu indeliu

Sakoma, kad pašildžius maistą plastikiniame indelyje, jis įgauna to indelio skonį, tada mes valgome plastiką, o tai reiškia, kad nuodus, ir pan. Tačiau yra visokių indelių. Yra tokių, kurių tikrai negalima kišti į krosnelę, ir yra tokių, kurie kaip tik – skirti kišimui į krosnelę. Plastikinis indelis gali būti pagamintas iš labai storo ir kokybiško plastiko, kuris tikrai negalėtų būti apkaltintas niekuo blogu. Tačiau reikia suprasti tokius dalykus. O indeliai, kurių geriau ten nekišti kaitinimui, jau būna iš karto pažymėti specialias ženklais. Tai jūs taip ir darykite – nekiškite ten, ko nereikia. Juk plastikinių pakuočių nekišate ir į orkaites ar į puodus nemetate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *