Mokyklos apšiltinimas

Mūsų mokyklos pastato sandarumo testas jau viršijo visas normas ir dabar akivaizdu, kad mokyklą tikrai verkiant reikėjo renovuoti. Dabar bent jau gautas reikalingas energetinis sertifikatas, ko anksčiau būtume negavę dėl visiško nesandarumo, izoliacijos nebuvimo, pralaidumo tiek temperatūrai, tiek garsui.

Kaip buvo anksčiau

Ekonomiškas būstasKai dabar sandarumo testas yra visai pakenčiamų rezultatų, tai anksčiau būtų buvusi tikra tragedija. Kokia mokykla buvo, kai aš mokiausi? Aiškiausiai atsimenu tas žiemas, kada nebūdavo vieną dieną, dažniausiai penktadienį, pamokų, ir visi vaikai turėdavo atsinešti vatos, lipnios juostos, skudurų. Tada mes kamšydavome mokyklos langus. Kiekvieni vaikai kamšydavo tuos, kuriuose daugiausiai būdavo, arba kurie būdavo laikomi tavo auklėtojos kabineto langais. Tai visiems būdavo smagi proga neiti į pamokas ir nesimokyti, nes neiti į pamokas visada kiekvienam yra didelis džiaugsmas. Kartu man tai siejasi ir su kitais penktadieniais žiemą, kai lygiai taip pat panašiu metu visi būdavo atleidžiami nuo pamokų. Čia jau kaltas būdavo ne sandarumo testas, o artėjančios Kalėdos. Dėl to reikėdavo ir vėl lipti ant langų. Virš jų, ten, kur užuolaida, būdavo kabinama šventinė girlianda. Ant pačių langų stiklų visi klijuodavome savo padarytas snaiges, kurias patys karpydavome. Visada būdavo kelios itin kruopščios mergaitės su labai mažomis ir smailomis žirklutėmis, kurioms pavykdavo iškarpyti pačias gražiausias, mažais raštais puoštas snaiges. Tos būdavo lyderės, o kiti vaikai, tokie kaip aš, tik pavydžiai žiūrėdavo ir galvodavo – o, kad ir man taip vieną dieną.

Tuo metu, kai langai dar būdavo neužkamšyti, bet šalčiai jau atėję, tai žiema būdavo atėjusi ir į mokyklos patalpas, net jeigu būdavo įjungtas šildymas. Dėl to pamokose mes sėdėdavome su striukėmis, mokytojos – net ir su kailiniais.

Kas pasikeitė

Net nereikia lyginti, kaip stipriai nuo tada pasikeitė mokykla. Gavus pinigus iš Europos Sąjungos, pamažu buvo sutvarkyta daugybė mokyklų erdvių, buvo nupirkti nauji plastikiniai langai, apšiltintos sienos, vieną vasarą buvo sutvarkytas bei tinkamai apšiltintas stogas, pastato pamatas. Tai svarbios grandys, per kurias gali išeiti labai daug temperatūros. Taigi, kitą žiemą visi mokiniai galėjo jau beveik kaip pirtyje kepti mokykloje, nes visiems buvo šilta. O langų kamšymo akcijos irgi jau niekam nebereikėjo, nes net sėdintiems arčiausiai lango nebūdavo šalta, jie taip pat jausdavosi gana gerai, jiems būdavo šilta, nes buvo geras sandarumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *