Pasidarykite kėdę patys

Ilgą laiką viską pirkę parduotuvėse ir nežinodami daiktų istorijos, pastaruoju metu susiduriame su „Do It Yourself“ projektų populiarumu („Pasidaryk Pats“). Turėdami tokių reikmenų kaip poliuretaniniai klijai, mediena, keletą plaktukų, gremžtukų ir medvaržčių, galite pasidaryti daug įvairių baldų. Šį kartą mokysimės pasigaminti kėdę.

Paruoškite reikalingus daiktus

KlijaiPriklausomai nuo to, kokią kėdę gaminsite, turėsite paruošti sau darbastalį su atitinkamais įrankiais ir medžiagomis. Šiam kėdės projektui jums reikės kelių dailylenčių, pjaustymo staklių, taip pat labai reikalingi bus poliuretaniniai klijai, nes ši kėdė bus iš klijuotos medienos. Taip pat reikės specialių lipnių paminkštinimų, kurie būtų kainuojami ant kėdės kojų apačios (kad nesubraižytų kėdė grindų). Jiegu norite minkštos kėdės, reikės ir audinių bei kamšalų paminkštinimui.

Supjaustykite detales

Kėdės nebus, jeigu neturėsite tinkamų jos dalių. Galima imti standartines dalis: dvi dalis, kurių matmenys būtų 2 ant 2, dvi mažesnes dalis taip pat 2 ant 2, dvi mažesnes siauras dalis, matmenimis 1 ant 4 ir dar vieną šiek tiek trumpesnę tokią dalį.

Suklijuokite dalis

Pagal kėdės brėžinį, kurį galbūt turėsite iš interneto parsisiuntę, suklijuokite dalis. Tam puikiai tiks poliuretaniniai klijai, kurie yra skirti medžiui. Pirkdami klijus visada atkreipkite dėmesį, kokios rūšies juos perkate, nes vieni bus skirti lengvesniam medžiui, kiti galbūt netgi metalui, tokie stiprūs. Pasirinkite jums tinkamus klijus ir suklijuokite.

Susukite medvaržčius ir tvirtinimo detales

Žinoma, jums taip pat reikės ir daugiau tvirtinimo. Neužteks tik klijų, jeigu norėsite, kad kėdė tarnautų amžinai. Arba turite pjaustyti detales taip, kad būtų tam tikri medžio kaiščiai. Tačiau ir juos reikės sutepti klijais – tuomet laikys geriau. Visgi, jeigu rinksitės metalines tvirtinimo konstrukcijas, tada reikės medvaržčių, taip pat metalinių kampų, visa tai turės būti tvirtinama proporcingai. Jeigu bus konstrukcijos iš vienos pusės, tokios pačios turės būti ir iš kitos. Galiausiai ant apačios kojų reikės užklijuoti medžiagos atraižėles, skirtas tam, kad kėdės kojos nebraižytų grindų. Jeigu norėsite, kad kėdė būtų minkšta, ant sėdynės ir atlošo bus tvirtinami minkšti audiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *