Paslaptingos durys

Turbūt ne kartą teko matyti filmus, kuriuose turtingų žmonių namuose ištikus nelaimei, visi svarbūs gyventojai pasislepia kokiuose nors slaptuose kambarėliuose, įėję per stebuklingai iš kažkur išdygusias duris (security doors). Jeigu tokius filmus matyti pradėjote vaikystėje, galbūt galvojote, kad tai kažkoks stebuklinis elementas, ir tokie kambariai vargu, ar turėtų būti įrenginėjami realiuose namuose. Tačiau tai, kas nutinka filmuose, taip pat dažnai pasitaiko ir mūsų realybėje, nebent tai yra visiškai neįmanoma dėl fizikos dėsnių. Tad panagrinėkime, kokios slaptos durys ir slapti kambarėliai visgi gali būti laikomi realiais variantais.

Knygų lentyna

DurysVienas iš populiariausių būdų atidaryti slaptus kambarėlius, kuriuose galima pasislėpti esant panikai ir kokiem nors netikėtiems blogiems dalykams (panic rooms), yra knygų lentynos kodas. Knygų kompozicija lentynoje šiais laikais yra vis retesnis reiškinys, tačiau, kol jis dar yra, tol didelės knygų lentynos galima paslėpti kambarėlį. Pati lentyna neturėtų būti stumdoma dažnai, kad niekam nekiltų įtarimo. Filmuose paprastai matome paslaptingus turtingus žmones juodais kostiumais, kurie vos pajudinę vieną knygą, tuojau pat atveria stebuklingas duris. Kartais reikia jas pajudinti kelias. Tačiau, kai knygų daug, netikėtai į kambarį užsukęs atvykėlis gali nežinoti (ir tikrai nežinos), kokias knygas judinti, norint atverti keistąjį kambarėlį. Taigi, lentyną paversti slėptuvės sienoje – ir sumanu, ir kartu romantiškai senoviška.

Paveikslo paslaptis

Kita ne mažiau imperatoriška, archainė ir paslaptinga sistema, norint atverti panikos kambarėlius – nukabinti paveikslą ir ten suspausti kokį nors už jo esantį kodą. Beje, reikėtų pasakyti, kad šiais laikais dažnai tokių slaptaviečių niekas net nebeslepia po knygų lentynomis. Kai yra geros šarvuotos durys (o ne medinės durelės, grėbliu paremtos), tai kas tik nori gali matyti tas duris – jeigu jos yra labai stiprios, viskam atsparios, tai galima slėptis ir akivaizdžioje vietoje. Taigi, paveikslo paslaptis yra romantiška, tačiau šiais laikais už paveikslo gali slėptis kodui suvesti skirta sistema, na o durys atsivers gal kažkur visai kitoje vietoje.

Kaip turėtų būti įrengta slėptuvė? Žinoma, kad joje reikėtų būti pasirūpinus vandens atsargomis, taip pat maisto. Turi ir netrūkti deguonies, būti įrengta normali ventiliavimo sistema, tačiau oras turi ateiti ne iš ten, iš kur ką tik išėjote, o, geriausia, iš lauko. Kambarėlyje – slėptuvėje turėtų būti medicinos reikmenys pirmai pagalbai suteikti, gali būti mobilusis telefonas su baterijomis pakrautomis ir kiti įvairūs daiktai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *