Plastinės operacijos – kodėl jas tenka kartoti?

Deja, labai dažnai plastinės operacijos yra apipintos įvairiausiais mitais ir stereotipais į kuriuos sudedami ypatingai dideli lūkesčiai ir labai dažnai nusiviliama jiems nepasiteisinus. Dažna moteris ir net jauna mokyklinio amžiaus mergaitė pasvarsto apie tai, kokią naudą joms suteiktų riebalų nusiurbimas, krūtų padidinimas ar nosies bei ausų korekcija. Visos šios operacijos tikrai nėra pigios, o ir gan dažnai norint pasiekti norimo rezultato jų nepakanka atlikti po vieną kartą ir tai pacientei sukuria labai įvairialypius jausmus ir iškelia daug klausimų – kaip išvengti nelaimių pooperaciniu laikotarpiu, kas įtakoja operacijos pakartojimo būtinybę ir kaip to išvengti?

Kodėl reikia kartoti operaciją?

ChirurgijaPriežastys dėl kurių reikėtų pakartoti operaciją gali būti labai įvairios – tai gali būti fiziškai neleidžiančios ribos vienu kartu pasiekti norimų rezultatų (pvz.: riebalų nusiurbimas, kurio metu vienu kartu galima nusiurbti ne daugiau 3kg), negražiai sugijęs randas, kurį norisi sutvarkyti ar pašalinti, pacientės ar paciento netaisyklinga žaizdos priežiūra pooperaciniu metu dėl kurios rezultatas gali blogai sugyti ar atsitikti įvairių kitų komplikacijų.

Kaip išvengti pakartotinų operacijų?

Pati svarbiausia taisyklė, norint išvengti bereikalingų pakartotinų operacijų – tai šimtaprocentinis gydytojo nurodymų laikymasis pooperaciniu metu. Dažniausia priežastis kodėl reikia kartoti operaciją – tai neestetiškas ir netaisyklingas sugijimas, esant mažai pacientės priežiūrai. Ypatingai ryškiai tai gali būti matoma po krūtinės didinimo operacijos – implantas gali subliūkšti, pasislinkti ar dar kitaip netaisyklingai įsitvritinti, jei pacientė nesilaikė gydytojo nurodymų. Mažesnę pakartotiną riziką turi tokios procedūros, kaip riebalų nusiurbimas, mat daromi nedideli pjūviai ir daugiausiai dirbama ne su skalpeliu, o riebalus siurbiančiais apratais, kurie palieka nedidelius randus.

Rezultatą gerinančios operacijos

Tokiomis operacijomis laikomos tos, kurias būtina pakartoti ne dėl netaisyklingo sugijimo ar kitų priežasčių, tačiau dėl noro pasiekti norimą rezultatą, kurio nebuvo galima padaryti pirmuoju kartu. Pats geriausias pavyzdys čia – nosies korekcijos operacija. Labai dažnai, norint suformuoti tobulą nosį tenka ją operuoti keletą kartų, todėl dažniausiai plastikos chirurgai konsultacijos metu iš anksto nurodo ar norimas klientės rezultatas yra įmanomas pasiekti viena procedūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *