Profilaktiniai sveikatos tyrimai svarbūs ne vien dėl formalumo

Esame pratę kas metus tikrintis sveikatą, nes to reikalauja darbdavys – kiekvienas darbuotojas privalo turėti medicininę knygelę, kurioje turi būti tam tikri įrašai. Vis dėlto, ne vien tik dėl formalumo svarbu tikrintis sveikatą – reguliariai atliekami tyrimai gali padėti išvengti įvairių rimtų susirgimų ir ligas gydyti kuo anksčiau. Pavyzdžiui, bendras kraujo tyrimas gali parodyti, kokia yra organizmo būklė – leukocitai ir eritrocitai gali parodyti, ar organizme nevyksta tam tikri uždegimo procesai. Kraujo tyrimai taip pat gali būti ir išsamesni – šiandien įvairiose klinikose yra siūlomas tikrai nemažas įvairių siūlomų paslaugų pasirinkimas, tad sveikatą galima tirti kur kas išsamiau.

Kraujo tyrimasKokie kiti tyrimai turi būti atliekami, tai priklausys nuo to, kokį darbą dirbate: paprastai tenka šviesti plaučius, tikrinti stuburą, regėjimą, ir t.t. vis dėlto, net ir tais atvejais, jei tokių tyrimų nereikalauja darbo specifika, labai svarbu ir patiems reguliariai tikrinti sveikatą. Tai leidžia išvengti įvairių galimų ligų, kurias uždelsus gydyti gali būti tikrai labai sudėtinga. Įsitikinsite patys, kad nėra taip baisu lankytis pas gydytoją, jei tai yra atliekama… reguliariai. Kuo ilgiau delsiama, tuo didesnė tampa baimė – paprastai pacientai bijo ne pačių tyrimų, kurie atliekami neskausmingai ir pakankamai greitai, o tyrimų rezultatų. Jei pas gydytoją bus lankomasi reguliariai, tokiu atveju tikrai neteks jausti baimės dėl galimų rezultatų – gydytojai, pastebėję tam tikrus pokyčius organizme, visada gali pasiūlyti tinkamiausią gydymą.

Rekomenduojama kas pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną, kuri gali užkirsti kelią įvairioms dantų ir dantenų ligoms. Odontologijos klinika turi profesionalią įrangą, kuri užtikrina, kad pacientui tikrai neteks patirti itin nemalonių išgyvenimų. Jei reguliariai atliekama burnos higiena, mažėja tikimybė, kad dantis teks plombuoti, o jūs galėsite džiaugtis balta gražia šypsena. Nors gana dažnais atvejais jaučiama baimė einant pas odontologą, tačiau baimintis tikrai neverta – juk dabar yra taikomas nuskausminimas, kuris neleidžia patirti itin nemalonių pojūčių. Dantys gali būti taisomi be jokio skausmo, tad nerimauti tikrai nėra verta. Tiek privačiose klinikose, tiek ir valstybinėse poliklinikose yra naudojama moderni technika, kuri užtikrina, kad visos procedūros gali būti atliekamos kur kas greičiau, ir neteks patirti nemalonių pojūčių. Skirtumas tas, kad poliklinikoje savo eilės pas odontologą gali tekti laukti gana ilgą laiką – jei norite pas jį pakliūti kuo greičiau, rinkitės privačią kliniką.

Nors neretais atvejais yra teisinamasi, kad nėra laiko pasitikrinti sveikatą, ar paprasčiausiai neturima tam pakankamai pinigų, tačiau atrasti sprendimą visada yra įmanoma – daugumoje klinikų galima apsilankyti ne tik darbo dienomis, bet taip pat ir šeštadieniais, o valstybinėse poliklinikose neretai yra siūloma nemokamų tyrimų. Pavyzdžiui, kas kelerius metus gali būti nemokamai atliekamas gimdos kaklelio tyrimas, tačiau tuo tikrai neapsiribojama – šeimos gydytojas tikrai galės papasakoti, kokie tyrimai nieko nekainuoja, ir kuriuos yra rekomenduojama reguliariai atlikti. Jei norite pas gydytoją pakliūti kuo greičiau, pasidomėkite, kokiose klinikose jus galėtų priimti greičiausiai. Kadangi mūsų šalyje įvairių gydymo įstaigų yra tikrai nemažai, tikrai galėsite atrasti tokias, kurios geriausiai pateisintų jūsų poreikius.

Svarbu ne tik reguliariai tikrintis sveikatą, bet ir pasirūpinti, kad gyvenimo būdas būtų kiek įmanoma sveikesnis. Vertėtų atsisakyti žalingų įpročių, stengtis kuo sveikiau maitintis, gerti pakankamai vandens ir reguliariai mankštintis. Geros sveikatos receptas yra tikrai labai paprastas, tačiau kartais dėl laiko stokos jis yra pamirštamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *