Skolų išieškojimas: profesionali pagalba kovoje dėl teisėtai priklausančių pinigų

Kaip sakoma:“Jeigu nori susipykti – paskolink pinigų.“ Tačiau šiandien diskutuoti reikėtų ne vien apie gailestingos kaimynės paramą šalia gyvenančiajam ar finansinės pagalbos rankos ištiesimą vaikystės draugui: skolintoju gali tapti ir įmonė, laiku nesulaukusi apmokėjimo už parduotas prekes ar paslaugas. Kai kurie asmenys į sau priklausančių pinigų reikalavimą žiūri kaip į savotišką nusižeminimą, tačiau negi sėdėsi sudėjęs rankas ir tikėsiesi, jog skolininko sąžinė nubus ir pastarasis teiksis grąžinti pinigus? Šiuo atveju gali būti naudingas skolu isieskojimas – įvairių teisėtų metodų taikymas, norint klientui padėti susigrąžinti priklausančius pinigus. Tai – visiška priešingybė taip vadinama skolų išmušinėjimui, kuris vadovaujasi teisei prieštaraujančiais brutualiais veiksmais.

Kalbant apie skolų išieškojimą, naudojamos dvi pagrindinės sąvokos:

Kreditorius – fizinis ar juridinis asmuo, paskolinęs tam tikrą sumą pinigų ar į skolą suteikęs paslaugų/pardavęs prekių.

Skolų išieškojimasDebitorius – paprasčiau tariant, tai yra skolininkas.

Skolu isieskojimas gali būti būti skaidomas į kelis etapus:

Ikiteisminis: tarpininkavimas siekiant draugiško kreditoriaus ir debitoriaus susitarimo dėl abiems priimtinų skolų grąžinimo sąlygų.

Teisminis: teisinė pagalba klientui, dėl tam tikrų priežasčių nusprendusiam atgauti priklausančius pinigus teismine tvarka.

Poteisminis: pagalba kontroliuojant teismo priimto sprendimo vykdymą, bendradabiavimas su anstoliais.

Beviltiškos skolos: skolų pripažinimas kaip beviltišką atgauti, įrodant, jog kreditorius bandė jas susigrąžinti. Skolų nurašymas kreditoriui suteikia tam tikras mokestines privilegijas.

Visiems kreditoriams, kaip pirmasis pinigų susigrąžinimo žingsnis, išbandyti rekomenduojamas ikiteisminis skolu isieskojimas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog tai tėra bereikalingas „tampymasis“ su skolininku, kadangi skolų išieškojimo specialistai atlieka visą eilę veiksmų:

  • Primena apie egzistuojančią skolą – prisiimtų finansinių įsipareigojimų nevykdymą;
  • Analizuoja skolos susidarymo priežastį;
  • Sudaro skolos grąžinimo grafiką bei nustato terminus.
  • Ragina laikytis priimto susitarimo bei vizituoja skolininkus.

Įvertinus visus faktorius, šis variantas gali būti laikomas pačiu greičiausiu bei pigiausiu (tiek finansine, tiek ir psichologine prasme) būdu atgauti skolą. Būtina pažymėti, jog kai kurie skolų išieškojimo tarpininkai ima tik „sėkmės mokestį“ – jiems mokėti reikia tik tokiu atveju, kai problema išsprendžiama.

Savaime suprantama, jog sau priklausančius pinigus Jūs galėtumėte investuoti kur kas efektyviau nei laikyti juos svetimo žmogaus – skolininko – kišenėje. Neleiskite, jog ši finansinė problema trukdytų ramiam nakties miegui – kreipkitės į profesionalius skolų išieškojimo specialistus. Renkantis pastaruosius, rekomenduojama atkreipti dėmesį į jų turimą patirtį šioje srityje, ir išsiaiškinti, ar jie yra kompetetingi visame skolos išieškojimo procese, tai yra ar tie patys asmenys galės padėti, tarkime, ir ikiteisminių, ir teisminių procedūrų atžvilgiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *