Sunkiausia būstą renovuoti įtikinti sekasi pencininkus

Kai mūsų daugiabutyje pirmą kartą buvo atliktas šilumos sandarumo testas, visi iki vieno pamatė, kokia čia prasta situacija. Matėsi, kad šiluma tiesiog begėdiškai spruko per visus plyšius ir nesandarias vietas lauk iš namo, o mes turėjome permokėti už šildymo išlaidas. Tuo tarpu, energetinis sertifikatas rodė tikrai ne kokius skaičius. Namą jau būtinai reikėjo renovuoti, nes jis nebeatitiko reikalavimų. Kaip tik vyko daugiabučių renovacijos paramos projektas ir mes galėjome gauti tą paramą daugiabučio atnaujinimui. Tačiau, problema, prieš tai reikėjo susitikti su visais gyventojais, surinkti jų parašus ir gauti leidimus daryti tą renovaciją.

Sistema ant popieriaus

RenovacijaJeigu atsidarytumėte tuos daugiabučių renovacijos projektus, matytumėte, kad ant popieriaus ta sistema išaiškinta labai elementariai. Yra tam tikra tvarka, pagal kurią turi būti renovuojamas tas būstas, ir mes turėtume tai tvarkai paklusti. Tai labai elementarūs ir paprasti dalykai. Tačiau, kaip žinia, būsto renovacija yra naudingas dalykas. Ne tik dėl to, kad pagaliau būna geras tas sandarumo testas, bet tiesiog dėl to, kad nereikia patiems gyventojams už viską mokėti. Aišku, mes gal norėtume, kad viskas šiame gyvenime visada būtų nemokama, tačiau tai paprastai yra neįmanomas dalykas. Tačiau pasinaudojant esamomis pagalbos rankomis, galime pasiekti tikrai nemažai, ir tų dalykų pigiau tikrai taip pat galime gauti.

Taigi, ant popieriaus projektai skambėdavo maždaug taip, kad reikėdavo gauti visų daugiabučio gyventojų sutikimus. Kažkur kažkada buvo patvirtinta ir ta nuostata, kur reikėdavo daugiau kaip 50 proc. gyventojų sutikimo, o paskui pasikeitė į tai, kad sutikti turi visi. Nuo demokratijos perėjome prie kažkokios idealios santvarkos, kur atsiklausiamas kiekvienas. Tada reikėdavo sumokėti dalį pinigų už renovaciją, o gal visus, o ir pridavus namą, įgyvendinus visą projektą, didžioji pinigų dalis būdavo grąžinama. Tokia tvarka buvo numatyta projektuose, ir ji leido žmonėms pigiau pasidaryti tą namo renovaciją. Taigi labai smagu, kai kažkas tau skiria pinigų būsto tvarkymui. Tik imk ir daryk. O paskui štai ir mažesnes sąskaitas turėsi.

Sistema gyvenime

Tačiau kaip visada tai, kas ant popieriaus, būna sudėtingiau su tuo, kas realiai vyksta gyvenime. Visų pirma, labai sunku būdavo įtikinti vyresnio amžiaus gyventojus, ypač tokius, kurie gyvendavo vieni ir jau tik laukdavo mirties. Taip pat būdavo neaišku, ar visiems bankas suteiks paskolas, todėl bendravimas su gyventojais užtruko ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *