Telefonas ir nuotrauka

Žvelgiant į dabartines tendencijas, nesuklysime pasakę, kad naujas telefonas labai dažnai yra reikalingas tiesiog tam, kad būtų galima pasidaryti gerų nuotraukų. Net ir patarimai kokį telefoną pirkti dažnai susiveda tiesiog į tai, kad verta ieškoti tokio, kuris turėtų itin aukštos kokybės kamerą. Mūsų įpročiai pasikeitė ir vaizdų gausa užpildė pasaulį. Skaitmeninių vaizdų. Prie to labai prisidėjo ir telefonų išmanumas.

„Vaizdinis posūkis“

TelefonaiLaikoma, kad vaizdinis posūkis prieš kelis dešimtmečius įvyko, kai atsirado skaitmeninės technologijos. Kai tik atsirado skaitmeninis foto aparatas ir kompiuteriai, tada vaizdai pasipylė dideliais kiekiais. Žinoma, galima kalbėti ir apie ankstesnį laiką, kai vaizdai atsirado kartu su televizija ir ekranų pergalėmis. Tačiau, jeigu atsisuktume tiesiog kelis metus atgal, pamatytume neįtikėtiną progresą to, kaip, kiek ir kokių vaizdų atsiranda. Vis daugiau ir daugiau. Technologijos, tokios kaip telefonai, mobilieji telefonai, išmanieji telefonai, visiškai pakeitė mūsų gyvenimo ritmą. Pirmiausia atsirado žmonių, kurie turėjo skaitmeninius foto aparatus, todėl pasigaminti atvaizdą buvo kažkas ypatingo. O dabar su telefonu fotografuoja kiekvienas.

Kaip mes gyvename

Mūsų gyvenimas visą laiką sukasi skaitmeninių vaizdų tikrovėse. Dėl to mažiau rašome, mažiau darbo įdedame rašydami tekstus. Pavyzdžiui, net socialiniame tinkle Instagram esanti galimybė parašyti sakinį prie nuotraukos, dažnai nėra išnaudojama. Tačiau tekstas visgi pridedamas. Koks? „Haštagai“. Kitaip – žymės, nurodančios, kas buvo nufotografuota (vasara, saulė, laimingas, šypsena, trumpi plaukai ir pan.). Prie kiekvieno vaizdo randi bent kelis tokius žodžius, kurie rodo, kad žmonės nebenori išvis net rašyti sklandaus sakinio, jiems pakanka akivaizdžius dalykus išvardinti štai taip, ir viskas pasibaigia tuo. Tad vaizdai yra svarbiausias dalykas. Daugybė tokių platformų, kuriose kasdien išnyra mūsų gyvenimo nuotraukos, mūsų gyvenimo akimirkos skaitmeniniame vaizde, tai nuolat keičiasi. Darosi sunku stovėti su savo įsitikinimais, pavyzdžiui, niekada nesikurti Instagram tinklo, kai šios platformosatrodo tokios viliojančios. Ir vieną dieną net ir didžiausias skeptikas ima ir susikuria savo profilį tame tinkle…

Kitoks gyvenimas be telefono

O dabar akimirkai įsivaizduokite, kad naujas telefonas neegzistuojate, kad jūs neturite fotografuojančio įrenginio. Einate gatve, matote kaip medis užgriūna ant žmogaus, nefotografuojate. Nuostabus saulėlydis – pasigrožite ir pamirštate. Turite socialinį tinklą, įsidedate kaip profilio nuotrauką savo nuskenuotą nuotrauką iš paso. Taip gyvenimas ir atrodytų, jeigu neturėtumėte išmanaus telefono, su kuriuo padarytumėte tai, ko nepadarys tie, kas neturi su kuo fotografuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *