Žemėtvarkininkai: kada jų prireikia

Tokie kaip Altagis matavimai bus reikalingi tada, kai ieškosite žemėtvarkininko. Žmonės nemėgsta tokių reikalų, nes nors jie ir būna vardan malonumą keliančio tikslo, tačiau visgi pareikalauja paaukoti tikrai labai daug laiko ir iš tiesų būna sunku patikėti, kad viskas taip ilgai trunka. Be to, žmonės be žemėtvarkininkų būna bejėgiai. Jeigu viską daro Altagis matavimai, pats su centimetrine juostele neisi į lauką matuoti sklypo. Kada reikia tokių profesionalių paslaugų?

Dalijasi vieną sklypą

Matavimų paslaugosDažna situacija, kada popieriai ilgai stumdomi, kol jų nesutvarko profesionalūs žemėtvarkininkai, tai sklypo padalijimo reikalai. Kai paaiškėja, kad kažkas perka per pusę namą ir sklypą, tenka labai gerai skaičiuoti, kas kam priklauso. Iš tiesų, rezultatas gali būti subjektyvus ir skundžiamas, mat kažkam atrodys, kad sklypas turėtų būti ilgesnis, kažkam atrodys, kad turėtų daugiau priklausyti ir pan. Tačiau verta tokius matavimus atlikti prieš pastatant tvoras. Mat perstatyti tvorą, paaiškėjus, jog sklypas priklauso kitiems, tai tikrai sunkus ir išlaidų reikalaujantis darbas.

Parduoda sklypą

Panašiai nutinka ir tada, kai žmonės sumano parduoti kokį nors sklypą arba namą su sklypu. Tada paaiškėja, kad nemažai ten buvusių dokumentų visgi turi daug klaustukų. Kad ne iki galo pamatuota žemė, kad dar liko ką ten tvarkyti. Tad tuomet taip pat savininkams belieka viską mesti ir keliauti susitvarkyti. Tačiau atvykę į pardavinėjamą sklypą jiems paaiškėja, kad be tikrų kadastrinių matavimų ir žemėtvarkininko paslaugų, nieko nebus.

Perka sklypą

Analogiška situacija yra ir perkant sklypus, ypač, jeigu tai kažkoks neaiškus projektas. Gal miško užsinorėjote nusipirkti, o gal tik dalį kažkokio sklypo. Visada reikia žemėtvarkininko, kad gerai padalintų, perduotų, į projektus įrašytų.

Valstybiniai projektai

Žemės valdos yra valstybinės, kai nėra privačios. Tad su valstybiniais projektais taip pat nuolat vyksta įvairūs procesai. Kažkas perka, nuomojasi ar parduoda žemę. Ja domisi privatūs asmenys arba verslo sektoriai. Visais atvejais sprendimus turi tvirtinti tam tikros institucijos, o žemes matuoti atsakingi žemės matuotojai, žemėtvarkininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *